Krzysztof Piątek wróci na stare śmieci?!

0
Piątek, Hertha
fot. Facebook Krzysztof Piątek, materiały prasowe

Włoskie media donoszą, że napastnik reprezentacji Polski jest bliski przenosin na Półwysep Apeniński. 25-latek miałby zasilić szeregi walczącej o utrzymanie Genoi, jednak wszystko zależy od działaczy Herthy Berlin, którzy stawiają swoje warunki.

„Il Pistolero” miałby wrócić do Serie A w poszukiwaniu swojej dawnej formy i wydaje się, że FC Genua byłaby odpowiednim do tego miejscem. Krzysztof Piątek właśnie w tym klubie rozpoczął wielkie strzelanie, dzięki któremu był na ustach całej piłkarskiej Europy. W sezonie 2018/2019 Polak zdobył dla tego klubu 13 bramek w 19 meczach. 

Sprawa transferu jest jednak w dalszym ciągu sprawą otwartą. Włodarze Herthy zaproponowali wypożyczenie z obowiązkiem wykupu, w momencie gdy Genoa zapewniłaby sobie utrzymanie w Serie A. Ta transakcja wyceniana jest przez berlińczyków na 25 milionów euro. Pierwsza transza opiewałaby na kwotę 4 milionów (za wypożyczenie), druga – za transfer definitywny – na pozostałą część wymienionej kwoty. Włosi nie podjęli jeszcze decyzji. Ale jak informują dziennikarze „Tuttosport”, Polak miałby przejść testy medyczne już 1 stycznia. 

Również Alfredo Pedulla donosi, że temat przenosin Piątka do Włoch jest realny, ale wszystko zależy od dalszych negocjacji z Niemcami, którzy, jego zdaniem, zaproponowali zaporowe warunki. – Nie ma wątpliwości, że Preziosi szuka napastnika. Piątkowi nie powiodło się w Berlinie i jest łączony z powrotem do Genoi. Kwota, jakiej żąda za niego Hertha, jest za wysoka. Dlatego konieczne są dalsze negocjacje – czytamy.

Źródło: meczyki.pl

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie