Piątek, 19 Kwietnia, 2024

Mamed Khalidov o wymarzonym rywalu – ‘Pytanie, czy KSW potrafi to załatwić?’

Mamed Khalidov o wymarzonym rywalu - 'Pytanie, czy KSW potrafi to załatwić?'
Fot. Mamed Khalidov, Instagram
Opublikowane 2 stycznia 2021, 19:33
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Mamed Khalidov to obecny mistrz KSW, który powrócił na tron wagi średniej po znokautowaniu Scotta Askhama na październikowej gali. Zawodnik nie tylko odzyskał tytuł, ale także zrewanżował się za porażkę z 2019 roku.

Khalidov, który był gościem w programie ‘Koloseum’ zdradził, że jego wymarzonym przeciwnikiem jest legenda UFC Anderson Silva – To byłoby spełnienie moich marzeń, gdybym stoczył z nim walkę. Oczywiście, że o tym myślałem. Pytanie, czy on jest chętny walczyć w innej organizacji niż UFC i czy KSW potrafi to załatwić? – wyznał. 

Anderson Silva (34-11) ma obecnie 45 lat. Brazylijczyk trafił do UFC w 2006 roku i już w drugim starciu wywalczył pas wagi średniej, którego nie stracił przez kolejne 12 pojedynków w tej kategorii.

Legendarny Pająk pod koniec 2020 roku został zwolniony z kontraktu z największą organizacją MMA na świecie. Wówczas, na social mediach jednego z włodarzy KSW, Martina Lewandowskiego pojawił się taki wpis – Legenda MMA Anderson „The Spider” Silva jest wolnym strzelcem. Pająk walczył już w takich organizacjach jak: Mecca, Shooto, Pride, Cage Rage, Rumble i UFC. Wielokrotnie szokował świat swoim nieszablonowym stylem walki i spektakularnymi nokautami. Gdybyście mogli, to z kim w KSW zestawilibyście Silvę?

Następnie Maciej Kawulski oświadczył, że jeśli uda się ściągnąć Silvę do KSW, jego pierwszym rywalem będzie właśnie Khalidov – Nie jestem miłośnikiem zatrudniania weteranów z innych organizacji. Jednak Anderson Silva to wyjątkowa postać. Myślę, że akurat starcie legendarnego Brazylijczyka z legendą KSW – Mamedem Khalidovem byłoby niezwykle ciekawe.

Na ten moment nie wiadomo, czy Silva w ogóle podpisze jakikolwiek kontrakt, bez wątpienia KSW na pewno nie jest jedyną organizacją zainteresowaną Pająkiem. Brazylijczyk to światowa legenda MMA, który wciąż jest w stanie przyciągnąć liczne grono kibiców. 

Źródło: Polsat Sport

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO