Krzysztof Włodarczyk powróci na ring – ‚Jest blisko walki o EBU, a może nawet IBF’

0
Krzysztof Włodarczyk powróci na ring - 'Jest blisko walki o EBU, a może nawet IBF'
Fot. Krzysztof Włodarczyk, Instagram

Krzysztof Włodarczyk to 39-letni pięściarz, który w zawodowej karierze stoczył 63 pojedynki. Diablo zwyciężył 58, w tym 39 przez nokaut. Polak na swoim koncie ma m.in. mistrzostwo świata WBC oraz IBF w kategorii junior ciężkiej.

Zawodnik ostatni raz walczył w 2019 roku i po 10 rundach wygrał z Taylorem Mabiką. Diablo miniony, 2020 rok poświęcił na powrót do formy i wyleczenie kontuzji. W jednym z wywiadów, którego udzielił w grudniu, zapewnił, że będziemy jeszcze mieli okazję zobaczyć go na ringu.

W przyszłym roku skończę 40 lat, ale chcę jeszcze jakiś czas poboksować. Jestem wyznaczony do walki o mistrzostwo Europy i chcę do niej przystąpić. Będę na taki pojedynek gotowy – powiedział w rozmowie z TVP Sport.

Informację o jego powrocie potwierdził Andrzej Wasilewski, który zapewnia, że Diablo ma jeszcze szansę na duże pojedynki, których stawką mogą być mistrzowskie pasy.

Diablo wraca na ring. Jest blisko walki o EBU, a może nawet IBF, to bardzo uznane nazwisko w światowym boksie – napisał na Twitterze promotor i menadżer zawodnika.

Źródło: Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj