Lechia Gdańsk rozegra trzy sparingi przed rundą wiosenną

0
Lechia Gdańsk rozegra trzy sparingi przed rundą wiosenną
fot. Lechia Gdańsk / screenshot YouTube

Piłkarze Lechii Gdańsk rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy 4 stycznia. Treningi odbywać się będą na obiektach Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Traugutta 29. Gdańszczanie rozegrają w tym czasie 3 gry kontrolne. – informuje Biuro Prasowe Lechii.

Zawodnicy po urlopach spotkają się 4 stycznia i pierwszym punktem planu przygotowań będą testy na COVID-19. Do czasu uzyskania wyników zawodnicy trenować będą indywidualnie. Drugiego dnia wszyscy zdrowi zawodnicy przejdą badanie krwi oraz testy szybkościowe. Ten dzień dodatkowo zakończą treningiem grupowym. Testy wydolnościowe oraz trening są zaplanowane na środę (6.01). Po tygodniu treningów na weekend zaplanowana jest gra wewnętrzna. Będzie to wprowadzenie do sparingów, które sztab szkoleniowy zaplanował na 15, 19 i 22 stycznia. 

Przed rundą jesienną zabrakło nam okresu przygotowawczego, bo grając w finale Pucharu Polski późno skończyliśmy poprzedni sezon a zaraz po wznowieniu przygotowań okazało się, że w drużynie wykryto koronawirusa i musieliśmy przerwać zgrupowanie. Tym bardziej cieszę się, że teraz będę miał komfort pracy z zawodnikami przez 4 tygodnie zanim zagramy pierwszy mecz o punkty. To będzie na pewno okres wytężonej pracy i dalszego cementowania drużyny oraz wdrażania nowych zawodników. Chcemy po przerwie wrócić silniejsi i walczyć o pozycję w pierwszej czwórce, do której dziś tracimy 4 punkty. Wciąż jesteśmy też w grze o Puchar Polski i celujemy w trzeci finał tych rozgrywek z rzędu – zapowiada szkoleniowiec Biało-Zielonych Piotr Stokowiec. 

Do pierwszego meczu rundy wiosennej został niecały miesiąc. W sobotę 30 stycznia o godzinie 17:30 Lechia Gdańsk podejmie na Arenie Gdańsk Jagiellonię Białystok. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną drużyna pozostanie do tego czasu w Gdańsku.

Kalendarium przygotowań Lechii Gdańsk do rundy wiosennej:

4.01 Testy na COVID-19 + trening indywidualny
5.01 Badanie krwi + testy szybkościowe + trening
6.01 Testy wydolnościowe + trening
7-29.01 Treningi (obiekty GOS, Traugutta 29)
9.01 Gra wewnętrzna
15.01 Sparing z Sokołem Ostróda
19.01 Sparing z Wartą Poznań
22.01 Sparing z Wisłą Płock

Biuro Prasowe Lechia Gdańsk / Informacja Prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj