Czwartek, 28 Marca, 2024

Bundesliga: Niesamowity mecz w Mönchengladbach! Bayern roztrwonił dwubramkową przewagę!

Borussia M'gladbach - Bayern Monachium
Opublikowane 8 stycznia 2021, 23:06
przez Dariusz Oles
0
0

Do niespodziewanej porażki Bayernu doszło w meczu otwierającym 15. kolejkę Bundesligi. Bawarczycy musieli uznać wyższość Borussii Mönchengladbach, która wygrała, odrabiając dwubramkową stratę.

Inaugurujące 15. kolejkę spotkanie rozpoczęło się zgodnie z planem Bayernu, który po półgodzinie gry wygrywał na wyjeździe 2-0. Pierwszą bramkę dla zespołu trenera Hansa Flicka zdobył Robert Lewandowski, który w 20.minucie wykorzystał rzut karny. Było to 20 trafienie Polaka w obecnym sezonie. Sześć minut później prowadzenie podwyższył Leon Goretzka. I gdy wydawało się, że mistrza Niemiec czeka spokojny i przyjemny wieczór, do odrabiania strat wzięli się gospodarze. Podopieczni Marco Rose zdołali doprowadzić do remisu jeszcze przed przerwą. Katem Bayernu okazał się Jonas Hofmann, który pokonał Manuela Neuera w 36 i 45.minucie.

Początek drugiej połowy to kontynuacja dobrej gry „Źrebaków”, które w 49.minucie wyszły na prowadzenie po uderzeniu Floriana Neuhausa. Od tego momentu gospodarze skupili się na obronie rezultatu. Taka gra sprawiła, że z minuty na minutę przewaga Bayernu coraz bardziej się zarysowywała. Nie przełożyło się to jednak na liczbę stworzonych sytuacji podbramkowych. Tych praktycznie nie było, dzięki czemu Borussia mogła cieszyć się ze zdobycia trzech punktów.

Bayern Monachium jest liderem Bundesligi, ale wszystko może zmienić się po meczu RB Lipsk z Borussią Dortmund. Wygrana gospodarzy sprawi, że ekipa Lewandowskiego straci pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Borussii Mönchengladbach – Bayern Monachium 3-2 (2-2)