Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

Córka Daniela Omielańczuka potrzebuje pomocy. ‘Pomoc dla małej Księżniczki’

Córka Daniela Omielańczuka potrzebuje pomocy. 'Pomoc dla małej Księżniczki'
fot. Instagram Daniel Omielańczuk
Opublikowane 8 stycznia 2021, 14:08
przez FW
0
0
Brak komentarzy

We wrześniu 2018 roku Danielowi Omielańczukowi urodziły się bliźniaczki. Pola cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. W mediach społecznościowych pojawił się apel, który wystosowała żona zawodnika mieszanych sztuk walk. Potrzebne jest wsparcie finansowe na leczenie.

Daniel Omielańczuk w swojej karierze stoczył 36 pojedynków z czego 24 razy pokonywał swoich rywali. W swojej ostatniej walce dla organizacji ACA przegrał z Tonym Johnsonem w pierwszej minucie walki przez nokaut. Przed starciem z Johnsonem miał passę 4 zwycięstw z rzędu.

Ciąża została nagle przerwana w 30. tygodniu z powodu pogorszenia się przepływów, co groziło zamartwicą.

“W czasie swojego krótkiego życia Pola przeszła już pięć operacji, w tym operację jelita z wyłonieniem stomii, operację serca i oczu. W międzyczasie okazało się, że w jej mózgu powstały leukomalacje, w konsekwencji których Pola cierpi na mózgowa porażenie dziecięce obustronne kurczowe (MPD). Ciało naszej córki jest dla niej niczym więzienie, które uniemożliwia swobodne poruszanie się. Mimo że Pola nie chodzi, nie siada samodzielnie, nie podnosi się i nie raczkuje, jest bardzo pogodnym dzieckiem.

“Wierzymy, że dzięki dalszej intensywnej rehabilitacji, opiece specjalistów takich jak neurolog, okulista, chirurg, neurochirurg, neurologopeda, ortopeda, audiolog, laryngolog, neuropsycholog, kardiolog, terapeuta wzroku oraz dzięki specjalistycznemu sprzętowi rehabilitacyjnemu nasza córka będzie w przyszłości sprawna.

– To wszystko jednak wymaga ogromnych kosztów finansowych. Jeżeli mogą i chcą Państwo pomóc Poli, będziemy wdzięczni za dokonanie wpłaty na poniższe konto.

Do apelu włączyli się inni zawodnicy sportów walki w tym m.in. Marcin Różalski, który poprosił o “pomoc dla małej Księżniczki”, czy Piotr Strus – “Ważna sprawa, jeżeli możemy to pomagamy. Nasz klubowy kolega ma chorą córeczkę. Pola cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Jeżeli możecie to pomóżcie.”

POMÓŻ I KLIKNIJ TUTAJ.

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
nr konta: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 (Alior Bank SA)
tytułem: 37992 Omielańczuk Pola – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments