Koronawirus w zespole Ekstraklasy! Klub wydał komunikat.

1
ekstraklasa logo
fot. sport.onet.pl

W związku z kilkoma pozytywnymi wynikami na obecność SARS-CoV-2, nie odbędzie się zaplanowany na dzisiaj sparingowy mecz Górnika Zabrze z Red Bullem Salzburg. Nie wiadomo też, czy zespół wyleci na obóz przygotowawczy.

Mecz z Red Bullem miał być rozegrany dzisiaj (t.j. 09.01) o godzinie 14. W niedzielę śląską drużyna miała wylecieć z Wiednia w kierunku Cypru, gdzie miało odbyć się zgrupowanie. Na tę chwilę zarząd klubu nie podjął jeszcze decyzji w sprawie wylotu, gdyż czeka na kolejne wyniki badań. – Górnik Zabrze informuje, że w piątek – przed planowanym meczem z Red – Bullem Salzburg i wyjazdem na zgrupowanie – piłkarze, członkowie sztabu szkoleniowego i pracownicy Klubu mający styczność z kadrą pierwszego zespołu, przeszli kolejne testy na obecność COVID-19. W kilku przypadkach badanie przyniosło wynik pozytywny. W związku z powyższym dzisiejszy mecz kontrolny z Mistrzem Austrii został odwołany. Dalsze decyzje dotyczące planu przygotowań do rundy wiosennej, zostaną podjęte w przeciągu najbliższych kilkunastu godzin w oparciu o wyniki kolejnej serii badań. – czytamy w komunikacie.   

Górnik Zabrze miał spędzić na Cyprze 2 tygodnie.

Źródło: sport.inetria.pl

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] ze względu na koronawirusa, który dał się we znaki śląskiemu zespołowi (o tym pisaliśmy tutaj). Zabrzanie mieli spędzić w Larnace dwa tygodnie. Odwołany został również atrakcyjnie […]