Poniedziałek, 22 Kwietnia, 2024

Premier League: nowe zalecenia związane z koronawirusem!

Premier League
fot. eurosport.com
Opublikowane 9 stycznia 2021, 11:54
przez Dariusz Oles
0
0
Brak komentarzy

Koronawirus nie daje za wygraną w Wielkiej Brytanii. Na Wyspach notuje się kolejne rekordy związane z zakażeniami na Covid-19. W związku z tym Premier Boris Johnson zdecydował się na wprowadzenie kolejnego lockdownu. Obostrzenia po raz kolejny omijają rozgrywki Premier League. Jednak aby najlepsza liga świata mogła rozgrywać mecze bez zakłóceń, piłkarski związek wprowadził kolejne przepisy.

FA, w liście do wszystkich klubów, poinformowała, że zawodnicy podczas rozgrywania zawodów nie powinni się przytulać. Zakaz dotyczy głównie sytuacji związanych z radością po zdobytej bramce. Piłkarze mieliby również powstrzymać się od tradycyjnej wymiany koszulek tuż po meczu.  Związek argumentuje swoją decyzję tym, że zalecania mają nie tylko zniwelować ryzyko zarażenia, ale również kształtować wizerunek.

FA dodaje, że niedostosowanie się do wytycznych, będzie skutkować karami nie tylko w stosunku do piłkarzy, ale i klubów. – Koniecznie jest, by zapewnić zaufanie opinii publicznej i rządu, że indywidualne wykroczenia popełnione przez zawodników są odpowiednio wyjaśniane przez kluby. – czytamy, w cytowanym przez sportowefakt.wp.pl, komunikacie.

W ubiegłym tygodniu wykonano testy na  piłkarzach, trenerach i pracownikach klubów Premier League. Otrzymano 40 pozytywnych wyników.

Źródło: sportowefakty.wp.pl  

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments