Wtorek, 16 Kwietnia, 2024

Ekstraklasa: Górnik odwołał obóz na Cyprze, Podbeskidzie jednak wyjedzie za granicę.

Górnik Zabrze
fot. Anna Okolus
Opublikowane 10 stycznia 2021, 17:56
przez Dariusz Oles
0
0
Brak komentarzy

Władze Górnika Zabrze postanowiły odwołać obóz przygotowawczy na Cyprze. Decyzja została podjęta ze względu na koronawirusa, który dał się we znaki śląskiemu zespołowi (o tym pisaliśmy tutaj). Zabrzanie mieli spędzić w Larnace dwa tygodnie. Odwołany został również atrakcyjnie zapowiadający się sparing z Red Bullem Salzburg, który miał zostać rozegrany w sobotę (09.01). 

Piłkarze 14-krotnego mistrza Polski przygotowywać się będą na własnych obiektach. Zespół będzie miał do dyspozycji halę przy ulicy Matejki, gdzie znajduje się boisko ze sztuczną murawą. Jeżeli dopiszą warunki atmosferyczne, zabrzanie będą trenować na własnych obiektach. Rozpatrywaną opcją są również treningi na Stadionie Śląskim.

Na zagraniczne zgrupowanie zdecydowała się inna ekipa z południowej Polski. Do Chorwacji wybierze się Podbeskidzie Bielsko-Biała. Ostatni zespół Ekstraklasy spędzie na Bałkanach tydzień i zagra tam dwa mecze kontrolne. 19 stycznia rywalem będzie słoweńska NK Olimpija Lublana, a cztery dni później bułgarski Lewski Sofia. 

Źródło: sport.ineria.pl / 90minut.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments