Adesanya ma dosyć gadania o ‚legendarnej polskiej sile’ – ‚Poczułem każdą inną siłę, jaka ku**a istnieje’ [WIDEO]

0
Fot. Israel Adesanya vs Jan Błachowicz

6 marca na gali UFC 259 w walce wieczoru dojdzie do hitowego pojedynku mistrzów wagi średniej i wagi półciężkiej. Jan Błachowicz zmierzy się z niepokonanym Israelem Adesanyą.

31-letni The Last Stylebender ma na swoim koncie 20 zawodowych walk w MMA. Fighter nie przegrał żadnego starcia i 15 pojedynków kończył przed czasem. Zawodnik ma jednak duże doświadczenie w sportach walki, gdyż w samym kickboxingu stoczył 80 pojedynków. Kolejne 6 występów zaliczył w formule bokserskiej. Łącznie na swoim koncie ma 100 zwycięstw w sportach walki.

Zawodnik w 2019 roku zdobył najpierw tymczasowy pas, a następnie unifikował tytułu w wadze średniej. Ostatni raz w akcji widzieliśmy go na gali UFC 253 we wrześniu, kiedy to zmierzył się z Paulo Costą. Niezwykle jednostronny pojedynek zakończył się w 2. rundzie.

Adesanya niedawno udzielił pierwszego wywiadu po ogłoszeniu walki z Błachowiczem. Zawodnik w rozmowie z Combat TV przyznał, że nie rozumie, czemu inni zawodnicy, przechodząc do wyższej kategorii wagowej, tak bardzo skupiają się na przybieraniu – To głupie. Nie wiem, dlaczego ludzie to robią. Źle grają w tę grę. To MMA. Mieszane sztuki walki. Zapominają o najważniejszym. Tu nie chodzi tylko o siłę.

Zawodnik dodał także, że mimo wszystko jest silniejszy, niż się wydaje, czym regularnie zaskakuje swoich sparingpartnerów i zawodników, z którymi trenuje. Natomiast zapytany o siłę, która może być atutem Błachowicza, Adesanya wyraźnie poirytowany odpowiedział – Ciągle o tym gadają. Wszyscy powtarzają ‚polska siła. Legendarną polska siła’. Była już brazylijska siła. Miałem tę kubańską siłę. Poczułem australijską siłę. Amerykańską siłę. Każdą inną siłę, jaka ku**a istnieje – odpowiedział Adesanya.

Źródło: YouTube

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments