Błachowicz o planach na 2021 rok. Zdradził, ile walk planuje stoczyć

0
Błachowicz o planach na 2021 rok. Zdradził, ile walk planuje stoczyć
Fot. Jan Błachowicz, Instagram

Jan Błachowicz to mistrz UFC wagi półciężkiej, który obecnie przygotowuje się do pierwszej obrony tytułu wywalczonego we wrześniu.

Na gali UFC 259 zmierzy się z Israelem Adesanyą, mistrzem wagi średniej. Dla Błachowicza będzie to 35 starcie w karierze. Polak zwyciężył 27 pojedynków, w tym 17 przed czasem. Pojedynek z Adesanyą będzie niezwykle trudnym wyzwaniem, gdyż Nigeryjczyk jest świetnym fighterem, który nie przegrał żadnego starcia w MMA. Na 20 zwycięskich pojedynków, 15 razy wygrywał przed czasem.

W rozmowie z portalem Interia Cieszyński Książę zapytany o starcie z Adesanyą odpowiedział – Nie da rady, odbije się od tej legendarnej polskiej siły i pas zostanie u mnie na biodrach. Zrobię wszystko, żeby tak było.

Fighter został również zapytany o plany na ten rok, odnośnie liczby pojedynków w UFC – Dwie walki na pewno. To jest minimum. Wiadomo, że zakładam sobie taki, że w roku chcę zrobić minimum dwie walki, maksymalnie cztery walki. Ale coś czuję, że przez to, że jest dzieciak, to w tym roku zrobię tylko dwie.

Gala UFC 259, której bohaterami będą Błachowicz i Adesanya odbędzie się 6 marca. Poza starciem o tytuł wagi półciężkiej zobaczymy również 2 inne walki o mistrzowski pas – w wadze koguciej i walka kobiet o tytuł dywizji piórkowej.

Źródło: Interia

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments