Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

Tybura myśli o mistrzowskim starciu w UFC – ‘Mam nadzieję, że uda mi się wywalczyć…’

Tybura myśli o mistrzowskim starciu w UFC - 'Mam nadzieję, że uda mi się wywalczyć pozycję do...'
Fot. Marcin Tybura, Instagram
Opublikowane 12 stycznia 2021, 18:39
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Marcin Tybura ma za sobą świetny rok w największej organizacji MMA na świecie. Zdradził również, jakie ma plany na przyszłość.

Zawodnik na swoim koncie ma obecnie 27 walk, w tym 21 zwycięstw. W UFC stoczył już 13 pojedynków, a aktualnie ma za sobą serię 4 wygranych w 10 miesięcy. Tybura pokonał Sergieja Spivaka, Maksima Griszina, Bena Rothwella a w ostatnim starciu Grega Hardy’ego.

Świetna forma pozwoliła mu awansować do top 15 wagi ciężkiej. Tybura chciałby jednak wejść na sam szczyt i wierzy w to, że kolejne zwycięstwa otworzą mu drogę do pojedynku o tytuł – Chciałbym stoczyć trzy, cztery walki i wszystkie wygrać. Mam nadzieję, że uda mi się wywalczyć pozycję do walki o pas. Jeżeli wszystko się dogra to około marca-kwietnia będę już walczył – powiedział w trakcie programu Koloseum.

W kategorii ciężkiej obecnie króluje Stipe Miocic, który mistrzostwo pierwszy raz wywalczył w 2016 roku. Tytuł obroni 3 razy, aż do starcia z Danielem Cormierem. W 2018 roku stracił pas na rzecz DC, jednak odzyskał go już w pojedynku rewanżowym. Cormier po raz trzeci stanął do walki z Miociciem, ale ponownie przegrał. Tym razem o werdykcie decydowali sędziowie, którzy niejednogłośnie wybrali Miocicia.

Źródło: Koloseum

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO