Środa, 24 Kwietnia, 2024

Błachowicz chce sparować z Khalidovem. ‘Zobaczymy czy Mamed będzie chętny do pomocy’

Błachowicz chce sparować z Khalidovem. 'Zobaczymy czy Mamed będzie chętny do pomocy'
fot. Jan Błachowicz / Mamed Khalidov / Facebook
Opublikowane 14 stycznia 2021, 08:55
przez FW
0
0
Brak komentarzy

Wszyscy kibice sportów walki w Polsce czekają na galę UFC 259, która odbędzie się już 6 marca. Niepokonany Israel Adesanya przystąpi do walki o pas UFC w kategorii półciężkiej z naszym mistrzem Janem Błachowiczem. Dla Polaka będzie to 36 walka w karierze i pierwsza obrona mistrzowskiego tytułu.

Błachowicz jest w świetnej formie i ma za sobą serię 4 efektownych wygranych, w tym aż 3 przed czasem. W ostatniej rozmowie z TVP Sport stwierdził, że swoją legendarną “polską siłą” przełamie szybkość swojego rywala, który do tej pory jest niepokonany.

To mega dobry kickbokser, bardzo szybki. Ma taki niekonwencjonalny styl, bije z różnych płaszczyzn i na to trzeba będzie najbardziej uważać. Wydaje mi się, że damy radę się na to przygotować i ta moja słynna „polska siła” przełamie jego szybkość. Ja też bazuję na tzw. „timingu” i wydaje mi się, że pomimo że będę wolniejszy, to ten „timing” będzie lepszy i prędzej czy później go „ustrzelę” – powiedział o swoim rywalu.

We wczorajszej rozmowie Błachowicza z TVP Sport pytania tym razem zadawali fani, a program był realizowany na zasadzie Q&A. “Cieszyński Książę” opowiedział m.in. o swoich przygotowaniach oraz o tym kto ewentualnie pojawi się na sparingach tak aby przypominał styl Israela Adesany.

“Czy mistrz będzie sparował z Tomkiem Sararą? – spytał jeden z użytkowników.

“Nie myśleliśmy o nim, ale jakby się pojawił na treningach to skorzystałbym z takiej pomocy. Ale nie braliśmy go pod uwagę, styl Tomka Sarary na tyle ile znam Tomka, a wydaje mi się, że znam go dobrze jest całkiem inny niż styl Israela. Ale gdyby była taka okazja na pewno byśmy posparowali.” – odpowiedział Błachowicz.

Kilkanaście minut później padło pytania – “Czy myślałeś aby zaprosić Mameda Khalidova jako sparingpartnera. Ma równie niekonwencjonalny styl co Israel Adesanya.”

“A wiesz, że o tym nawet pomyślałem dzisiaj? Wyskoczyło mi na Instagramie jego zdjęcie i pomyślałem, że przecież on ma taki styl… dziwny, że będziemy o tym myśleć. Będę musiał porozmawiać z trenerami jak to widzą i czy w ogóle Mamed będzie chętny do przyjazdu, do pomocy.” – zaznaczył Janek.

“Ja o tym pomyślałem dzisiaj, półtorej godziny przed naszym spotkaniem, więc nie (nie rozmawialiśmy jeszcze z Mamedem).” – dodał.

Jednym ze sparingpartnerów Błachowicza będzie na pewno były bokser Izu Ugonoh, który po porażce z Łukaszem Różańskim postanowił spróbować swoich sił w formule MMA.

Źródło: TVP Sport

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO