Poniedziałek, 22 Kwietnia, 2024

Ewa Brodnicka powraca po utracie pasa WBO. Już niedługo kolejny pojedynek

Ewa Brodnicka powraca po utracie pasa WBO. Już niedługo kolejny pojedynek
Fot. Ewa Brodnicka, Instagram
Opublikowane 14 stycznia 2021, 19:09
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Ewa Brodnicka to była mistrzyni świata w wadze super piórkowej. Zawodniczka już niedługo powróci na ring po utracie mistrzowskiego tytułu.

Polka 31 października w Las Vegas zadebiutowała na amerykańskiej scenie i z rekordem 19 zwycięstw i żadnej porażki stanęła do walki z Miaelą Mayer. Niestety problemy zaczęły się jeszcze przed starciem, gdyż zawodniczka nie zmieściła się w kategorii wagowej i straciła pas już na ważeniu. Następnie po jednostronnej walce poniosła pierwszą w karierze porażkę.

Wiesz co, to nie jest amatorszczyzna, dlatego że wagę miałam bardzo dobrą. Jedną z najlepszych od siedmiu lat. Bardzo szybko schodziła mi ta waga. Nie miałam swojej wagi, bo z nią nie podróżowałam, byliśmy zamknięci na dwunastym piętrze w MGM Grand. Mieliśmy tam udostępnioną wagę kontrolną, na której zrobiłam limit. Wsiadając później do busa, byłam pewna, że mam wagę, dlatego nie wzięłam nawet żadnego ortalionu, żeby gdzieś tam zrzucać te gramy. Okazało się, że mam 400 gram więcej. Otrzymałam godzinę, wróciliśmy się do hotelu. Zajęła mi podróż z 20 minut, więc mieliśmy 40 minut na zrzucenie. Nie udało się, gdzieś ta waga się zatrzymała. Prosiłam nawet trenera, żeby ściął mi warkoczyki, a nawet więcej. Byłam w stanie ogolić się na łyso, natomiast nie pozwolono mi stanąć następny raz na wagę – tłumaczyła po walce.

Zawodniczka jednak się nie załamała, co więcej, dodała – Tą walką zyskałam duży szacunek, bo tak jak Mikaela podkręcała i eksperci w Polsce nie dawali mi nawet szans do 4 rundy, że Mikaela mnie znokautuje. Pokażcie, w której rundzie gdziekolwiek mi ona zagroziła. To nie jest koniec mojej kariery, wyciągnęłam wnioski. To była świetna walka, była wyrównana, choć karty punktowego tego nie pokazują.

Polka powróci na ring już 13 marca na gali Tymex Boxing Night 16 w Dzierżoniowie. Zawodniczka rozpoczęła już przygotowania, o czym poinformowała na swoich social mediach.

Źródło: Instagram

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments