Wtorek, 16 Kwietnia, 2024

Oficjalnie: Głowacki vs Okolie o pas WBO! Znamy datę pojedynku

Fot. Głowacki vs Okolie
Opublikowane 16 stycznia 2021, 12:44
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Promotor Krzysztofa Głowackiego, Eddie Hearn rozwiał wszelkie wątpliwości i podał termin pojedynku o mistrzowski pas WBO w wadze junior ciężkiej.

Polak miał stanąć do tego pojedynku jeszcze w grudniu 2020 roku, niestety z powodu koronawirusa – Niestety dopadło mnie i to w najgorszym momencie? Dzisiejszy test na COVID-19 wykluczył mnie z walki? Czekam na dalszy rozwój sytuacji, życzę Wam zdrowia, uważajcie na siebie? – pisał w social mediach Głowacki.

Pięściarza zastąpił dotąd niepokonany Nikodem Jeżewski. W stawce znajdował się tymczasowy pas, który już po 2. rundzie trafił do Brytyjczyka. 

Głowacki wyzdrowiał, wrócił już do treningów i obecnie przygotowuje się do starcia, które odbędzie się 20 marca w Wielkiej Brytanii.

Zawodnik ma na swoim koncie 31 zwycięstw, w tym 19 przez nokaut oraz 2 porażki.  Ostatni raz walczył z Mairisem Briedisem. Polak przegrał w 3. rundzie, jednak we wcześniejszej odsłonie po nieumyślnym uderzeniu w tym głowy rywala, został przez Łotysza celowo uderzony łokciem w szczękę.

Następnie sędzia nie zareagował na gong, a przeciwnik mógł zadawać kolejne ciosy. Co więcej, mimo że jest to zabronione, do ringu weszli również sekundanci Briedisa, więcej o tej skandalicznej sytuacji można przeczytać w poniższym artykule:

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments