Poniedziałek, 22 Kwietnia, 2024

Były trener Krzysztofa “Diablo” Włodarczyka o jego pobycie w więzieniu. “Nie jest najmocniejszy psychicznie. Czy on to wytrzyma…”

diablo
Fot. YouTube
Opublikowane 18 stycznia 2021, 09:07
przez FW
0
0
Brak komentarzy

Jak już informowaliśmy kilka dni temu Krzysztof “Diablo” Włodarczyk trafił do więzienia i będzie odbywał karę pięciu miesięcy więzienia za złamanie wyroku sądu. Włodarczyk złamał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, nie była to pierwsza taka sytuacja. Kara za to wykroczenie może sięgać nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Włodarczyk aż trzy razy został złapany za jazdę bez uprawnień. Karę będzie odbywał na Służewcu, jednak czy tam odbędzie cały wyrok? Zatrzymanie Włodarczyka odbiło się bardzo głośno w mediach i sytuację bardzo szybko potwierdził promotor Andrzej Wasilewski, który w wywiadzie dla portalu ringpolska.pl stwierdził, że będzie starał się oto, aby Włodarczyk dostał dozór elektroniczny.

 Andrzej Wasilewski jakiś czas temu w mediach społecznościowych wskazywał na to, że o Włodarczyku, byłym mistrzu świata organizacji WBC będzie jeszcze głośno i przygotowywany jest powrót do ringu – „Jest blisko walki o EBU, a może nawet IBF, to bardzo uznane nazwisko w światowym boksie” – komunikował Wasilewski.

W programie “Ring TVP Sport” w sprawie zatrzymania “Diablo” głos zabrał jego były trener i wicemistrz olimpijski Paweł Skrzecz.

Jestem zaskoczony, że 40-letni mężczyzna, który wreszcie poukładał życie: ma fantastyczną żonę, wspaniałe dziecko, zachowuje się nieodpowiedzialnie. Ta recydywa poszła już za daleko, to jest któryś raz z kolei.” – zaznaczył.

Paweł Skrzecz dodał, że pamięta czasy, jak Włodarczyk miał już problemy z odbieraniem uprawnień, gdy pracowali razem.

“Pamiętam, że jak ja pracowałem z Krzyśkiem, to już wtedy miał problemy z odbieraniem prawa jazdy. Szkoda mi go, bo to bardzo fajny chłopak i utrzymujemy bliski kontakt ze sobą. Czeka go niezbyt przyjemna przygoda w życiu w zakładzie zamkniętym. Poza tym, miał plany sportowe, które miały się ziścić. Miał boksować o mistrzostwo Europy, była mowa o powrotach do mistrzowskich tytułów.”

Jeśli przesiedzi pięć miesięcy w więzieniu i nawet będzie miał możliwość treningu, to nie są to normalne zajęcia. Nie ma przede wszystkim odpowiedniej diety. Z tego co wiem, znając życiorys Krzysia, on nie jest najmocniejszy psychicznie. Czy on to wytrzyma i jak będzie traktowany w zamknięciu? Tam nie będzie “panem mistrzem świata” tylko normalnym, zwykłym skazanym” – powiedział Paweł Skrzecz dla TVP Sport.

Źródło: TVP Sport

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments