Wtorek, 23 Kwietnia, 2024

Messi nie wytrzymał i uderzył rywala w twarz! Dostał pierwszą czerwoną kartę w barwach Barcelony [WIDEO]

Opublikowane 18 stycznia 2021, 10:48
przez Przemek Krautz
0
0

Do zdarzenia doszło w trakcie meczu o Superpuchar Hiszpanii. Argentyńczyk nie wytrzymał i po niesportowym zachowaniu został wyrzucony z boiska.

W finale turnieju FC Barcelona rozegrała spotkanie z Athletic Bilbao, które zwyciężyło starcie po zdobyciu bramki w 93′ minucie meczu. Ostateczny wynik to 2:3 dla ekipy z Kraju Basków.

To jednak nie koniec emocji. W 121′ minucie swojego historycznego wyczynu dokonał Lionel Messi. Piłkarz po 753 meczach rozegranych w barwach Barcelony, po raz pierwszy dostał czerwoną kartkę i został wyrzucony z boiska.

Chwilę przed kończącym gwizdkiem Argentyńczyk zdenerwowany twardą grą rywali, nie wytrzymał i wyprowadził dwa ciosy, uderzając Asierę Villalibrę. Sędzia Jesus Gil Manzano z początku nie dostrzegł tej sytuacji, jednak po wideo weryfikacji nie miał żadnych wątpliwości – Uderzył rywala ręką, wykorzystując nadmierną siłę, gdy trwała akcja, ale piłka była poza jego zasięgiem – argumentował swoją decyzję arbiter.

Jak donoszą media, Messi zostanie ukarany co najmniej dwumeczową przerwą, jednak grozi mu znacznie ostrzejsza kara i jeśli taką usłyszy, to może nie wyjść na murawę przez kolejne nawet 12 spotkań.

To była klarowna agresja ze strony Leo. Wszedłem przed niego, by nie zdołał mnie ominąć. Wkurzył się i uderzył mnie w twarz – przyznał po meczu poszkodowany Asier Villalibre.

Źródło: Sport.pl