Mike Tyson wspomina swoje relacje z gangsterami! Byli zamieszani w morderstwa i napady. 'Napisałem do niego list.'

0
Mike Tyson wspomina swoje relacje z gangsterami! Byli zamieszani w morderstwa i napady. 'Napisałem do niego list.'
fot. Mike Tyson / Facebook / Screenshot YouTube Piers Morgan

Mike Tyson od zawsze budził sporo kontrowersji. Bokser w 1991 roku trafił do więzienia za gwałt na 18-letniej dziewczynie. Został skazany przez sąd na 6 lat więzienia, jednak ostatecznie za dobre sprawowanie wyszedł po trzech latach. Teraz w programie Hotboxin zdradził, że przyjaźnił się z „Braćmi Kray”, którzy budzili postrach w Londynie. Podczas pobytu w więzieniu napisał list do jednego z nich.

Nie od dziś wiemy, że Tyson obracał się w różnym kręgu, zarówno celebrytów, jak i gangsterów. Ostatnio wspólne zdjęcie z Tysonem opublikował gangster i były członek Cosa Nostra, Chris Paciello.

fot. Mike Tyson i Chris Paciello / Instagram
fot. Mike Tyson i Chris Paciello / Instagram

Był on również członkiem gangu New Springville Boys, który był związany z rodziną Gambino. Paciello w grudniu 1992 roku uczestniczył w napadzie na bank, gdzie skradziono 300 tysięcy dolarów. Został informatorem FBI.

Mike Tyson i Bracia Kray

Mike Tyson w najnowszym podcaście Hotboxin zdradził, że przyjaźnił się z „Braćmi Kray”, czyli Ronniem i Reggiem, którzy budzili postrach w Londynie w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Tyson rozmawiał z brytyjskim dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym, który pracował dla największych wydawnictw – Piers Morganem.

„Bracia Kray” byli zamieszani w morderstwa, napady z bronią w ręku, podpalenia, czy napady. Obaj zostali skazani na dożywocie w 1969 roku.

Bracia Kray w młodzieńczych latach pojawiali się również na ringach bokserskich, wybrali jednak inną drogę. W późniejszych latach gangsterskiej kariery stali się właścicielami wielu nocnych klubów i mieli powiązania ze znanymi politykami i wybitnymi artystami takimi jak Frank Sintara, Diana Dors, czy Judy Garland.

Kiedy takie legendy boksu jak Rocky Marciano, Joe Louis, czy Sonny Liston odwiedzali Londyn spotykali się właśnie z Ronniem i Reggie.

W końcu do Anglii przyleciał Mike Tyson, który zaprzyjaźnił się z jednym z braci.

Mike Tyson wyjawił w podcaście i rozmowie z brytyjskim dziennikarzem, że kiedy trafił do więzienia w 1992 roku za gwałt napisał list do Reggiego Kraya. – „Kiedy byłem w więzieniu, pisałem do Reggiego Kraya” – powiedział.

Zapytany przez prowadzącego, czy odpisał, Tyson odpowiedział: „Najpierw napisał do mnie. Po prostu opowiedział mi o swoim życiu, a ja powiedziałem mu, co tu robię, co czuję, gdy tu jestem i co będę robić, kiedy wyjdę.”

„Kiedy wyszedłem z więzienia, z kimś walczyłem w Manchesterze, jak dobrze pamiętam był to Julius Francis. Poszedłem odwiedzić jego rodzinę (Reggiego) i rozmawialiśmy o nim. Prawie wysłali mnie z powrotem do Ameryki”. – zaznaczył Tyson.

29 stycznia 2000 roku doszło do walki Tysona z Juliusem Francisem. Pojedynek odbywał się w Manchesterze. Reggie przebywał wtedy nadal w więzieniu w Anglii.

Jak informuje portal talkSPORT – Jack Straw, minister spraw wewnętrznych, udzielił Tysonowi wtedy specjalnego pozwolenia na wjazd do Wielkiej Brytanii i walkę, decyzja ta spotkała się z protestami.

Prowadzący program wspomniał swoje własne relacje z „Braćmi Kray”.

„Miałem z nimi do czynienia. To byli twardzi ludzie. W więzieniu zachowywali się bardzo dobrze. „Ronnie” przebywał w Broadmoor, które jest raczej więzieniem psychiatrycznym. Był nieco bardziej szalony. „Reg” siedział w zwykłym więzieniu. Parkhurst, a następnie Maidstone. Byli bohaterami dla wielu ludzi ”. – powiedział.

Dziennikarz Morgan dodał, że widział się kiedyś z jednym z braci Richardson, który był z konkurencyjnego gangu rywalizującego z „Braćmi Kray”.

Byłem na kolacji z przyjaciółmi i do naszego stolika podszedł jakiś facet. Nieskazitelny w eleganckim garniturze, brodzie i w ogóle. Przedstawił mi się i dzięki Bogu byłem wtedy przyjacielsko nastawiony.” – zaznacza dziennikarz.

„Powiedział do mnie: „Panie Morgan, moja żona chciałaby mieć z panem zdjęcie”. Odpowiedziałem: „Oczywiście”.

„Chwilę później podszedł do mnie właściciel restauracji i powiedział: „Wiesz, kto to jest? To jest Charlie Richardson z gangu Richardsona”. „Byli rywalem Kraysów. Zabijali wielu ludzi, więc byłem bardzo zadowolony, że byłem dla niego przyjazny ”.”

Wracając do braci Kray. Ronnie trafił do szpitala psychiatrycznego i pozostał tam aż do śmierci. Zmarł w 1995 roku na zawał serca. Reggie został zwolniony z więzienia ze względów zdrowotnych w sierpniu 2000 roku. Zmarł około dziewięć tygodni później na raka.

Mike Tyson prawdopodobnie w tym roku zawalczy z Holyfieldem, będzie to walka pokazowa. Ciekawe ile jeszcze ciekawych historii przed nami! „Żelazny Mike” lubi zaskakiwać.

Źródło: Hotboxing / TALK SPORT / Wikipedia

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie