Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

To już pewne! Artur Szpilka zawalczy i zadebiutuje w formule MMA. Zdradził kiedy planuje wejść do klatki.

To już pewne! Artur Szpilka zawalczy i zadebiutuje w formule MMA. Zdradził kiedy planuje wejść do klatki.
fot. Artur Szpilka / Facebook
Opublikowane 21 stycznia 2021, 13:25
przez FW
0
0
Brak komentarzy

Artur Szpilka w ostatnim wywiadzie dla portalu ringpolska.pl potwierdził, że zadebiutuje w formule MMA już w tym roku. Jaką organizację wybierze bokser z Wieliczki? FAME MMA, czy KSW?

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i Szpilka dogada się ze swoim promotorem Andrzejem Wasilewskim odnośnie kwestii finansowych to najpierw w marcu zawalczy z Łukaszem Różańskim. Jeśli nie, to dojdzie do jego rewanżu z Sergiejem Radczenką, z którym wygrał po kontrowersyjnej decyzji sędziów. Następnie bokser planuje spróbować sił w innej formule.

Wiele mówi się o potencjalnych występach Artura Szpilki i debiucie w MMA. Jakiś czas temu podczas jednego z wywiadów stwierdził, że nie chce na ten moment zdradzać szczegółów, ponieważ ma przed sobą najważniejszą walkę życia, jednak jest już pewne, że pięściarz wejdzie do klatki w tym roku.

Jan Błachowicz, mistrz organizacji UFC w kategorii półciężkiej w ostatniej serii Q&A organizowanej przez TVP Sport odpowiadał na pytania fanów. Spytany o debiut Artura Szpilki i walkę w KSW odpowiedział.

„Chciałbym na pewno go zobaczyć w takiej formule i wszyscy się przekonamy, czy da radę, czy nie. Ja głęboko wierzę, że gdyby zaczął trenować i przyłożył się do tego to cieszylibyśmy się z fajnych walk Artura. Z tego co wiem to Artur przygotowuje się teraz do walki bokserskiej.” – skomentował Błachowicz.

Po chwili dodając, że Szpilka pomagał mu w przygotowaniach do walk w UFC – „Ja zawsze korzystałem z jego pomocy ale do tej walki nie będę korzystał z jego pomocy, bo to całkiem inny styl boksowania niż Adesanya. W przyszłości, jak tylko będzie ktokolwiek przypominał odrobinę ruchy bokserskie jak Artur to będę korzystał z jego pomocy.”

Artur Szpilka: “Oczywiście, że trenuję parter”

W rozmowie z portalem ringpolska.pl Artur Szpilka spytany oto, czy trenuje parter, nie zaprzeczył. – “Oczywiście, że trenuję” – powiedział bokser podczas wczorajszego wywiadu.

Szpilka potwierdził, że zawalczy w MMA już za kilka miesięcy! – “Oczywiście, że trenuję. Nie ukrywam. Ja już powiedziałem Andrzejowi, że prawdopodobnie w czerwcu, lipcu toczę swoją walkę (przyp. red. w formule MMA). Nie jest to żadną tajemnicą. Nie wiem, czy to w KSW, czy w FAME MMA. Toczę walkę żeby coś zrobić, bo wkurzają mnie już ci polscy promotorzy. Denerwuje mnie ta cała sytuacja.”

Jeden z właścicieli KSW, Martin Lewandowski nie ukrywa, że zależy mu na tym, aby kiedyś Szpilka pojawił się w KSW.

„Rozmowy trwają. Tyle czekam na tego Artura, że już dla mnie każda decyzja, jaką podejmę już przyjmę ją z takim samym chłodem… nie będę się gorączkował w żaden sposób. Tak, zależy mi na tym, aby Artur się pojawił. (…) Arturowi jest teraz znowu dobrze w boksie. Nie wiem, czy to oficjalne czy nie. Ma świetną walkę na horyzoncie, z super zawodnikiem. Ma plany bokserskie na najbliższe dwa lata. Nie wiem, czy znajdzie czas i chęci, aby wejść do MMA. Chyba, że dla wygłupu.”

Z kim chcielibyście zobaczyć Artura Szpilkę w klatce?

Źródło: ringpolska.pl / MyMMA.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments