Holandia: Rząd chce przeprowadzić eksperyment na kibicach!

0
NEC Nijmegen
fot. facebook N.E.C. Nijmegen, materiały prasowe

Holenderskie media ogłosiły, że 21 lutego trybuny ponownie zostaną otwarte dla kibiców. Na razie możliwość zobaczenia meczu na żywo będzie miało maksymalnie 1500 fanów. Aby wejść na stadion, trzeba będzie spełnić wiele zaleceń. Jednym z nich jest udział w… eksperymencie.

Jako pierwsi na trybunach pojawią się sympatycy NEC Nijmegen. Ich drużyna, 21 lutego, rozegra spotkanie z De Graafschap. Kibice będą wyselekcjonowani spośród tych, którzy posiadają karnet. Jednak to nie będzie jedyny warunek, który umożliwi zobaczenie meczu na żywo. Każda osoba będąca na obiekcie, będzie musiała mieć przy sobie negatywny test PCR zrobiony dwa dni przed meczem. Dodatkowo, pięć dni po meczu, każdy ma obowiązek zrobienia kolejnego testu na obecność koronawirusa. 

W trakcie spotkania, które odbędzie się w ramach 25. kolejki Eerste Divisie, fani zostaną poddani eksperymentowi rządowo-naukowemu. Widzowie zostaną podzieleni na grupy (250-500 osób), które będą zachowywać się w z góry określony sposób. Na przykład niektórym będzie wolno krzyczeć gdy inni będą musieli milczeć. 

Fieldlab Events, czyli firma, która przeprowadzi testy, chce w ten sposób zebrać dane, które pomogą zmniejszyć ryzyko zachorowań na trybunach. 

Innym zaplanowanym meczem z widzami, jest spotkanie Almere City z  SC Cambuur. Mecz zaplanowany jest na 28 lutego.

Źródło: indebuurt.nl

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie