Adrien Hunou chce grać w reprezentacji Polski!

0
Adrien Hunou
fot. screenshot YouTube

Napastnik francuskiego Rennes Adrien Hunou, w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego, wyraził gotowość do gry w kadrze „Biało-Czerwonych”. 27-letni Francuz nie ma co prawda polskiego paszportu, ale w przypadku zainteresowania ze strony Paulo Sousy jest gotów go wyrobić.

Chęć gry dla naszego kraju nie jest w tym wypadku bezpodstawna. Adrien Hunou ma polskie korzenie, gdyż jego babcia była Polką. – Tak, chcę grać dla Polski. Moja babcia była Polką. Dopóki żyła, to bywałem w waszym kraju, bo mam tam rodzinę i mówiłem wtedy po polsku. Niestety zmarła osiem lat temu – powiedział Francuz w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.

Czy posiadanie przez piłkarza polskich korzeni otwiera mu drogę do kadry? Niekoniecznie. Hunou nigdy wcześniej nie wyrażał takiej chęci, a sam fakt wyrobienia paszportu w momencie zainteresowania przez polską stronę nie świadczy o nim najlepiej, co zresztą bardzo szybko wyłapali Polscy kibice.

Adrien Hunou to podstawowy piłkarz Rennes, który w obecnym sezonie wystąpił w 18 meczach (zdobył cztery gole). Z klubem zdobył Puchar Francji w sezonie 2018/2019. Francuz ma na swoim koncie występy w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy. Zdobył też wicemistrzostwo Europy z reprezentacją Francji do lat 19.

Źródło: Przegląd Sportowy

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie