Bardzo surowe kary za ostatnią awanturę na gali KSW 58! Posypały się nawet dożywotnie zakazy wstępu!

0
Bardzo surowe kary za ostatnią awanturę na gali KSW 58! Posypały się nawet dożywotnie zakazy wstępu!
fot. KSW / screenshot

Federacja KSW wydawała oświadczenie i poinformowała o oficjalnych karach, jakie spotkają zawodników po ostatniej awanturze, która miała miejsce na gali KSW 58 przy okazji walki Shamila Musaeva i Urosa Jurisica.

Dla Jurisica było to 12 starcie w karierze i pierwsze w polskiej organizacji. Fighter do KSW przeszedł prosto z amerykańskiej organizacji Bellator. Zawodnik podszedł do walki z Musaevem bez żadnej porażki na koncie. Na 11 pojedynków 10 skończył przed czasem.

Shamil Musaev również podchodził do starcia niepokonany. Na 13 pojedynków przed czasem wygrywał 10 razy. Dla Rosjanina było to trzecie starcie w KSW. W poprzednich pojedynkach już w pierwszej rundzie pokonał Grzegorza Szulakowskiego i Huberta Szymajda.

Po pojedynku, który trwał na pełnym dystansie sędziowie nie mieli wątpliwości. Sędziowie punktowali 30-27 dla Musaeva i Jurisić musiał dopisać pierwszą porażkę w karierze do swojego rekordu.

Po odczytaniu werdyktu narożnik Jurisicia zaczął się awanturować. Ochroniarze i szefowie KSW uspokoili sytuację, jednak Musaev i Jurisić stanęli twarzą w twarz. Rosjanin bez żadnych problemów obalił Słoweńca i zaczął atakować rywala pięściami! Do bójki dołączyły się ekipy obu zawodników i zaczęły wyprowadzać ciosy!

Dopiero po dłuższej chwili udało się opanować całą sytuację. Andrzej Janisz określił całą zdarzenie w takich słowach – ‚To już jest… to jest debilizm! To jest zaprzeczenie sportu

Biuro prasowe KSW przesłało właśnie oficjalną informację z karami, jakie nakłada na zawodników oraz wszystkie osoby nieuprawnione, które weszły do klatki po zakończeniu walki

Informacja od KSW:

W związku ze zdarzeniem, do którego doszło 30 stycznia 2021 r. podczas gali KSW 58 po walce Shamil Musaev kontra Uroš Jurišić, zarząd KSW podjął decyzję o ukaraniu odpowiedzialnych za tę sytuację zawodników.

Shamil Musaev i Uroš Jurišić otrzymali kary finansowe w wysokości odpowiednio 50 i 30 proc. wynagrodzenia.

Abus Magomedov reprezentujący narożnik Shamila Musaeva otrzymał zakaz udziału w walkach na 6 miesięcy oraz zakaz pracy w narożniku przez 12 miesięcy.

Dodatkowo, wszystkie osoby nieuprawnione, które weszły do klatki po zakończeniu walki mają dożywotni zakaz wstępu na gale KSW jako członkowie zespołów zawodników.

Zarząd KSW podkreśla, że nie akceptuje niesportowych zachowań i łamania zasad Federacji przez zawodników i członków ich zespołów. Każde tego rodzaju zachowanie zasługuje na potępienie i surowe konsekwencje. 

Pieniądze z nałożonych kar zostaną w całości przekazane na leczenie dwóch chorych dziewczynek – Laury Paczuły i Poli Omielańczuk.

Informacja prasowa / KSW

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie