Krystian „Tyson” K. został zatrzymany przez CBŚP. Chodzi o wprowadzenie na rynek 1,5 tony narkotyków! [WIDEO]

5
Krystian
fot. Materiały prasowe / GROMDA

Kilka dni temu pojawiła się informacja o tym, że Krystian „Tyson” K. został zatrzymany przez CBŚP. Teraz komunikat w sprawie wydało Centralne Biuro Śledcze Policji opisując jak przebiegło zatrzymanie. Opublikowano również nagranie z całej akcji.

Jak czytamy w komunikacie chodzi tym razem o… handel narkotykami. Z pewnością komplikuje to całą sprawę, ponieważ jak dobrze wiemy przed ostatnim finałem turnieju GROMDA, „Tyson” został zatrzymany i oskarżony o pobicie jednego z kibiców Zawiszy Bydgoszcz.

Prokuratura twierdziła wówczas, że cała grupa napastników, w tym „Tyson” wyruszyła do Bydgoszczy, w poszukiwaniu kibiców tamtejszej drużyny. Kiedy trafili na kibica Zawiszy, rzucili się na niego, a następnie skopali, kiedy ten leżał na ziemi.

– Krystian K. wraz z grupą nieustalonych jeszcze innych mężczyzn kopał napadniętego po głowie i całym ciele, także już leżącego. Pokrzywdzony doznał złamania trzech żeber, złamania kości nosa i licznych potłuczeń – przekazała Agnieszka Adamska-Okońska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

Krystian K. usłyszał zarzuty rozboju, udziału w pobiciu narażającym życie i zdrowie ofiary i spowodowania tzw. średniego uszczerbku na zdrowiu. Groziło mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. K. został tymczasowo aresztowany. Po jakimś czasie „Tyson” wyszedł na wolność i zawalczył w finale GROMDY, gdzie musiał uznać wyższość swojego rywala.

„Tyson” opuścił areszt decyzją prokuratury po wpłacie 20 tys. zł poręczenia majątkowego. Wpłatę dokonać miało też 8 innych kibiców, którzy usłyszeli zarzuty.

Jeśli teraz okaże się, że „Tyson” miał powiązania z grupą, która została zatrzymana kilka dni temu i łącząc to z jego ostatnim wybrykiem możemy spodziewać się, że szybko nie zobaczymy go w ringu.

Kacper Miklasz, który kilka dni temu dołączył do GROMDY w rozmowie z fansportu.pl zdradził, że Krystian K. został pomówiony przez świadka koronnego – „Ogółem myślałem, że walkę wygra Krystian. Niestety przez to, że go zamknęli nie miał dobrej wydolności i już w drugiej rundzie było to widać. Jest ciężki czas, jak już wiecie został znów pomówiony przez świadka koronnego i przebywa w areszcie. Ciężki czas, trzymam za niego kciuki żeby jak najszybciej wyszedł. PDW!” – wywiad znajdziecie tutaj.

Komunikat CBŚP:

Tym razem w ręce policjantów wpadło 5 osób, podejrzanych o wprowadzenie na rynek ponad 1,5 tony narkotyków. W śledztwie występuje już 41 podejrzanych, którym przedstawiono łącznie 105 zarzutów. Z ustaleń CBŚP i PK wynika, że członkowie gangu mogli przemycić z Hiszpanii, a następnie rozprowadzić w Polsce kilka ton narkotyków.

Policjanci z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji, prowadzą pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie dokonywali przestępstw narkotykach.

Z zebranego materiału wynika, że członkowie gangu w latach 2014 – 2018 mogli przemycić z Hiszpanii, a następnie rozprowadzić na terenie kraju kilka ton środków odurzających. Według funkcjonariuszy gang tworzyły osoby w większości powiązane z pseudokibicami różnych klubów sportowych.

W śledztwie występuje już 41 podejrzanych, którym przedstawiono łącznie 105 zarzutów. Dotychczas w sprawie skierowano do sądów 4 akty oskarżenia wobec podejrzanych o udział w/w grupie przestępczej.

W minionym tygodniu policjanci CBŚP z Warszawy, przy wsparciu kontrterrorystów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Gdańska i Łodzi przeprowadzili kolejną realizację. Skoordynowane działania odbyły się niemal jednocześnie w Gdańsku, Łodzi, Toruniu i Warszawie, gdzie zatrzymano pięciu mężczyzn.

Podczas przeszukań miejsc użytkowanych przez zatrzymanych policjanci zabezpieczyli marihuanę oraz dwa podrobione hiszpańskie dokumenty tożsamości.

Zatrzymani w prokuraturze usłyszeli zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków, dodatkowo dwóm z nich przedstawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Decyzją sądu wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.”

Video: cbśp.policja.pl

Źródło: CBŚP / Policja.pl / Własne

5 1 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie
Pscal
Pscal
23 dni temu

Świetny komentarz w wideo

CHWDPACAB
CHWDPACAB
22 dni temu

czemu te psy jebane mają barwy moro, nic wspólnego z wojskiem nie mają te sprzedawczyki skorumpowane

Pies
Pies
21 dni temu
Reply to  CHWDPACAB

Dlaczego sprzedawczyki?

Tike
21 dni temu

komentatorka mogla jeszcze dodac w ktorym momencie Tajson wypuscil gaz z odbytu, potocznie, pierdna. ewidentnie tego brakuje

Wilson
Wilson
19 dni temu

Powinien dostać dożywocie. Kupa, a nie sportowiec