FAME MMA 9: Narzeczona Artura Szpilki zadebiutuje w MMA! Wiemy z kim zmierzy się Kamila Wybrańczyk

0
FAME MMA 9: Narzeczona Artura Szpilki zadebiutuje w MMA! Wiemy z kim zmierzy się Kamila Wybrańczyk
fot. Kamila Wybrańczyk / Facebook

To już oficjalnie! Organizacja FAME MMA przedstawiła prawie całą kartę walk zbliżającej się gali FAME MMA 9, gdzie w walce wieczoru zobaczymy Popka Monstera w pojedynku z raperem Kizo! W organizacji zadebiutuje Kamila Wybrańczyk, narzeczona pięściarza Artura Szpilki. Będzie to jej debiut w formule MMA, do którego przygotowywała się od dłuższego czasu.

Co ciekawe Wybrańczyk ze sportami walki związana jest już kilka dobrych lat. W 2017 roku narzeczona Szpilki wzięła udział m.in. w turnieju Austin International Open Jiu-Jitsu Championship w Teksasie, w którym wystartowało 11 zawodniczek. Polka stanęła na podium zajmując trzecie miejsce.

We wrześniu Artur Szpilka podczas rozmowy z portalem Sport.pl zaznaczył, że trenowanie amatorsko, a wejście do klatki to dwie różne rzeczy. Wypowiedział się tym samym o najbliższej walce swojej partnerki.

„Przekona się, jaka to jest ciężka praca. A później, jak duże są to emocje. Czym innym jest sparing na grupowych zajęciach, a czym innym bicie się na serio, bez kasków, bez taryfy ulgowej. Do tego może dochodzić poważny stres. Tym bardziej, jeśli ktoś debiutuje.” – zaznaczył Szpila.

To nie jest tak, że Kamila sobie wczoraj ubzdurała, że będzie walczyć, a jutro wchodzi do klatki. Kiedy jeszcze mieszkaliśmy w Houston (w latach 2015-18, red.), to Kama zaczęła trenować brazylijskie jiu-jitsu. Nadal trenuje, w warszawskim klubie Academia Gorila, jeździ nawet na obozy. Ale teraz trenuje też stójkę.

Sami zobaczycie, że to cholernie zawzięta kobieta, która łatwo nie odpuści. Na pewno będzie chciała zaznaczyć swoją obecność w FAME. I gorąco wierzę, że jej się to uda. Wiem jednak, że czym innym jest trenowanie dla siebie, amatorsko. A czym innym wejście do klatki, nawet jak to jest FAME MMA, a nie KSW.” – zakończył w wywiadzie dla Sport.pl

Gala FAME MMA 9 odbędzie się już 6 marca 2021 roku, a na karcie walk zobaczymy 10 pojedynków.

Co ciekawe najpierw mówiono o tym, że Wybrańczyk zmierzy się z Martą „Linkimaster” Linkiewicz. Po ostatniej wygranej Linkiewicz w klatce pojawiła się narzeczona Artura Szpilki i obie zawodniczki stanęły naprzeciwko siebie. Plany uległy jednak zmianom i na to starcie będziemy musieli jeszcze poczekać.

Finalnie rywalką Kamili Wybrańczyk na FAME MMA 9 będzie Zusje, która ma już za sobą dwie walki. W pierwszej przegrała właśnie z Martą Linkiewicz, natomiast w listopadzie 2020 roku pewnie pokonała Dagmarę Szewczyk.

Karta walk FAME MMA 9:

Walka wieczoru:
Paweł “Popek Monster” Mikołajuw vs Patryk “Kizo” Woziński

Reszta karty:
Sylwester “Wardęga” Wardęga vs Kacper Blonsky
Marcin Malczyński vs Jakub “Kubańczyk” Flaus
Zusje vs Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk
Patryk “Patrykos” Domke vs Paweł “Ponczek” Sikora
Mariusz “Hejter” Słoński vs TBA
Karolina “Way of Blonde” Brzuszczyńska vs Anna Andrzejewska
Krystian “Krycha” Wilczak vs Aleksander “Sasza Model” Muzheiko
Oleg Riaszeńcew vs Patryk “Ryba” Karaś
Jakub Post vs Mikołaj “Vanda” Rdzanek

Źródło: Sport.pl / Własne / FAME MMA

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie