Marcin Tybura o potencjalnej walce z Błachowiczem w wadze ciężkiej UFC

0
Fot. Marcin Tybura / Jan Błachowicz, Instagram

Marcin Tybura w rozmowie z Polsat Sport został zapytany o potencjalne starcie z mistrzem wagi półciężkiej. Wiemy, co fighter myśli o starciu z Janem Błachowiczem.

Marcin Tybura to zawodnik, który w UFC walczy od 2016 roku. W największej organizacji MMA stoczył 13 pojedynków i wygrał 8 razy. Aktualnie ma za sobą serię 4 zwycięstw z rzędu, dzięki czemu znalazł się w top 15 wagi ciężkiej.

Fighter jest w świetnej w formie i w 2020 roku nie przegrał żadnej walki. Jak zapowiedział, w tym roku chciałby stoczyć co najmniej 3 pojedynki, a kolejnego rywala powinniśmy poznać już niedługo.

Natomiast Jan Błachowicz to aktualny mistrz dywizji półciężkiej. Polak w UFC stoczył 15 walk i wygrał 10 razy. Jego kolejne starcie już 6 marca. Tym razem zmierzy się z mistrzem wagi średniej Israelem Adesanyą. Cieszyński Książę jak sam przyznaje, jest coraz bliżej zakończenia kariery.

Polak nie ukrywa, że przed odejściem na sportową emeryturę, swoje ostatnie walki chciałby stoczyć w wadze ciężkiej, co sprawia, że w przyszłości miałby możliwość walki z Marcinem Tyburą.

Tybura o takie starcie został zapytany przez Igora Marczaka, na co zdecydowanie odpowiedział – Nie, absolutnie.

Biorąc pod uwagę, że w UFC jest nas tylko garstka, to chyba wystarczy jak na razie walk polsko-polskich. Pojedynek Joanny Jędrzejczyk z Karoliną Kowalkiewicz będzie musiał wystarczyć na jakiś czas – dodał.

Źrodło: Polsat Sport

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie