Pandemia niestraszna firmom bukmacherskim. Duże przyrosty na zakładach sportowych!

0
zakłady sportowe
fot. screenshot YouTube

Zamknięte stadiony, a co za tym idzie dużo mniejsze emocje podczas oglądania zawodów sportowych przed ekranem telewizora, powoduje, że coraz więcej kibiców uatrakcyjnia sobie widowisko, obstawiając zdarzenia na zakładach bukmacherskich. Okazuje się, że ta, dodatkowa forma rozrywki spowodowała, iż firmy oferujące zakłady sportowe przeżyły w 2020 roku ogromne wzrosty. 

Rozpalone do czerwoności urządzenia mobilne podczas wydarzeń sportowych, to chleb powszedni podczas trwającej pandemii. Co ciekawe, coraz częściej taka forma spędzania wolnego czasu przed telewizorem jest preferowana przez kobiety. W badaniu przeprowadzonym dla UK Gambling Commission (UKGC), płeć piękna argumentuje, że ich motywacją do obstawiania meczów jest smutek i przygnębienie. U mężczyzn sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Panowie pochłonięci są hazardem ze względu na brak wspólnych wyjść do pubów czy na stadiony. Chociaż z drugiej strony, czy to nie jest także forma wyrażania smutku z powodu braku spotkań z kolegami po szalu? 

A teraz trochę liczb. W Portugalii, w ciągu trzech pierwszych kwartałów 2020 roku, firmy specjalizujące się w zakładach sportowych zanotowały 56-procentowy wzrost w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku, a liczba nowych kont na platformach sportowych wzrosła o 156 tysięcy! 

W Hiszpanii i na Wyspach spektakularnych wzrostów nie było, ale zarejestrowała się rekordowa ilość nowych użytkowników. Firmy z półwyspu Iberyjskiego i Wielkie Brytanii brak większych przychodów tłumaczą tym, iż gracze zaczęli grać ostrożniej i za mniejsze stawki. 

Według danych za 2020 roku, w krajach najbardziej dotkniętych pandemią, pierwszy raz w historii gier hazardowych zakłady na wydarzenia sportowe przebiły te związane z grą w kasynach internetowych, co ma związek z aktywnością kibiców, którzy z wiadomych względów nie mogą wyjść na stadion. 

Na tę chwilę nie przeprowadzono dogłębnych badań i analiz na temat tego, jaki wpływ na ludzką psychikę ma trend związany ze wzrostem aktywności na platformach hazardowych. Organizacje, które zajmują się tym problem, są jednak zaniepokojone. U osób podatnych, uzależnienie od gier może pojawić się bardzo szybko, a skutki mogą być ciężkie do wyleczenia i naprawienia. 

Źródło: stadiony.net

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie