Potentaci zaproponowali nowe rozwiązanie dla Ligi Mistrzów

0
Liga Mistrzów
fot. "Created by the poor, stolen by the rich” (stworzona przez biednych, skradziona przez bogatych), facebook Football Away Days, materiały prasowe

Ranking historyczny to nowa propozycja najbogatszych klubów, które dążą do radykalnych zmian w Champions League. Pomysł miałby sprowadzać się do tego, że bez względu na wyniki w rodzimej lidze, najzamożniejsze i najbardziej utytułowane ekipy miałyby zagwarantowane miejsce (a tym samym wielkie pieniądze) z pucharowych rozgrywkach.

Kluby chcą jednocześnie przeforsować pomysł związany z jedną, 36-zespołową Ligą Mistrzów, która byłaby czymś na wzór rozgrywek NBA czy NHL. W takiej lidze każda z drużyn rozegrałaby 10 meczów, które wyłoniłby najlepsze 8 bądź 16 zespołów. Te zakwalifikowałyby się do fazy pucharowej. 

UEFA ma swój projekt, mówiący o sześciu sześciozespołowych grupach, w których każda drużyna rozegrałaby 10 meczów (u siebie i na wyjeździe).

Bez względu na to, w jakim kierunku ewoluować będą europejskie rozgrywki, pewne jest to, że miejsca dla średniaków będzie w nich coraz mniej, a różnice pomiędzy bagatymi i biednymi będą się coraz bardziej pogłębiać.

Źródło: onet.pl 

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie