Głośny transfer Górnika Zabrze! Reprezentant Ghany zagra w Ekstraklasie!

0
Richmond Boakye
fot. screenshot YouTube

Richmond Boakye podpisał półroczny kontrakt z Górnikiem Zabrze. Były piłkarz Crveny zvezdy Belgrad przeszedł do śląskiego klubu jako wolny zawodnik.

28-letni napastnik swoją karierę zawodową rozpoczął we Włoszech. Jego pierwszym klubem była Genoa FC. Boakye grał również w Atalancie Bergamo i US Sassuolo. Najgłośniej o piłkarzu zrobiło się, gdy za 4 miliony euro przeszedł do Juventusu. W Turynie Ghańczyk jednak wielkiej kariery nie zrobił i nie zdążył zadebiutować w pierwszym zespole „Starej Damy”.

Kolejnym przystankiem dla Boakye była Serbia. Tam piłkarz podpisał kontrakt z Crveną zvezdą Belgrad i od razu stał się gwiazdą zespołu. Dobre występy zaowocowały przenosinami do Chin. Serbowie zarobili na piłkarzu 5 milionów euro. Reprezentant Ghany furory w Super Lidze nie zrobił i szybko powrócił do Belgradu, gdzie kontynuował karierę w swoim byłym zespole.

Napastnik, mając nadzieję, że uda mu się przenieść do mocniejszej ligi, nie podpisał nowej umowy z Crveną zvezdą, stając się wolnym zawodnikiem. Niestety, plany związane z przenosinami do lepszej ligi spełzły na niczym i aby być w grze, urodzony w Akrze snajper, podpisał półroczny kontakt z Górnikiem.

Bez względu na to, przez jakie okoliczności zawodnik znalazł się w Ekstraklasie, Richmond Boakye powinien być dużym wzmocnieniem dla ekipy Marcina Brosza.

Być może to nie ostatnie słowo Górnika Zabrze w zimowym okienku. Klub chętnie widziałby w swoich szeregach Rafała Kurzawę. Rozmowy w tej sprawie są podobno mocno zaawansowane.

Źródło: polsatsport.pl

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie