5 goli i 2 czerwone kartki w meczu Legia Warszawa – ŁKS Łódź

5 goli i 2 czerwone kartki w meczu Legia Warszawa - ŁKS Łódź
Opublikowane 10 lutego 2021, 13:49
przez Przemek Krautz
0
0

We wtorek 9 lutego w 1/8 finału Pucharu Polski ŁKS Łódź zmierzył się z Legią Warszawa. W spotkaniu nie zabrakło emocji. Widzieliśmy 5 bramek, a dwóch zawodników dostało czerwone kartki.

Dla ŁKS-u był to pierwszy oficjalny mecz w tym roku. Legia miała już szansę rozegrać dwa ligowe spotkania. W pierwszym starciu w 2021 roku ekipa ze stolicy przegrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:1, ale w kolejnym meczu pokonała Raków Częstochowa dwoma bramkami.

Pierwsza bramka padła w 14′ minucie i dla Legii zdobył ją Bartosz Slisz. 3 minuty przed końcem pierwszej połowy gola strzelił Jan Sobociński, doprowadzając do remisu.

W 49′ minucie Luquinhas dał Legii prowadzenie, a ŁKS odpowiedział 7 minut później i po golu Piotra Janczukowicza ponownie mieliśmy remis. Ostatnia bramka została zdobyta w 82′ minucie przez Tomasa Pekharta, dzięki któremu Legia wygrała spotkanie.

Zdobywca ostatniej bramki 3 minuty później został wyrzucony z boiska. Po faulu postanowił odegrać się i kopnął Maieja Dąbrowskiego. To jednak nie wszystko. Już w 88′ minucie do szatni odesłany został Pirulo.

Ostatecznie Legia wygrała i wywalczyła awans do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Źródło: Sportowe Fakty