Khabib o wymarzonej walce – „Jeśli to tylko fantazja, wybrałbym…”

0
Khabib o wymarzonej walce -
Fot. Khabib Nurmagomedov, Instagram

Niepokonany mistrz UFC wagi lekkiej Khabb Nurmagomedov wskazał, jak wyglądałoby jego zestawienie marzeń. Wybrał walkę, którą najbardziej chciałby zobaczyć.

Zawodnik z Dagestanu w rozmowie z MatchTV został zapytany o wymarzony pojedynek. Fighter wskazał dwie legendy wagi ciężkiej.

Jeśli to tylko fantazje, to wybrałbym Brocka Lesnera i jeśli byłoby to możliwe, zestawiłbym go z Fedorem Emelianenko, w Rosji – powiedział Khabib i dodał – Zorganizowanie walki pomiędzy gwiazdami z Rosji i Ameryki byłoby niesamowite. Przy okazji… Wszystko może się wydarzyć.

Co ciekawe, sam Dana White, prezydent UFC przyznał, że za wszelką cenę chciał doprowadzić do takiego zestawienia – Jedyna walka, którą chciałem zorganizować, ale nigdy do niej nie doszło, to pojedynek Lesnar vs Emelianenko. Mieliśmy zrobić to w Texas Stadium, ale nie mogłem się dogadać z Fedorem, więc nic z tego nie wyszło.

Brock Lesnar w MMA stoczył zaledwie 9 pojedynków w 9 lat, jednak u szczytu swojej kariery w 4 zawodowej walce pokonał utytułowanego mistrza UFC Randy’ego Couture i odebrał jego pas wagi ciężkiej. Następnie pokonał Franka Mira oraz Shanea Carwina. Ostatni raz walczył w 2016 roku i do klatki UFC powrócił po 5 latach.

Natomiast Emelianenko walczył 46 razy i wygrał 39 walk. Fighter od 2001 do 2010 roku nie przegrał żadnego z 28 pojedynków. Rosjanin jest bez wątpienia jednym z najlepszych ciężkich w historii, jednak nigdy nie zawalczył w UFC.

Źródło: sportbible.com

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie