Opublikowane 11 lutego 2021, 18:45
przez Dariusz Oles
0
0

Podczas półfinałowego meczu o puchar Portugalii pomiędzy Sportingiem Braga a FC Porto, doszło do fatalnie wyglądającego zdarzenia, w którym ucierpiał David Carmo. Piłkarz był najpierw długo opatrywany przez medyków, by chwilę później trafić do karetki.

Sytuacja miała miejsce w 67. minucie, kiedy biegnący z piłką Luis Diaz ostrym wejściem spowodował uraz Davida Carmo. Noga piłkarza wygięła się w nienaturalny sposób i potrzebna była interwencja sztabu medycznego. Kilka minut później obrońca trafił do karetki pogotowia, która, po tym jak pojawiła się na murawie, miała problem z jej opuszczeniem. Śliska nawierzchnia spowodowała, że pojazd nie był w stanie odjechać do szpitala. Dopiero pomoc zawodników, którzy zaczęli pchać ambulans, okazała się skuteczna.

W międzyczasie arbiter, któremu pomógł VAR, usunął Diaza z boiska. Ostatecznie FC Porto kończyło mecz w dziesiątkę, a mecz zakończył się remisem 1-1.

Źródło: twitter