„Nie będziemy już klękać” – angielski klub rezygnuje z nowej praktyki
przez Dariusz Oles
Występujący na zapleczu Premier League Brentford FC zaprzestanie praktyki związanej z klękaniem przed meczem. Symbol ten pojawił się na stadionach kilka miesięcy temu, po tym jak po interwencji policji zmarł George Floyd.
Gest klęknięcia miał być formą protestu przeciwko dyskryminacji rasowej. Część środowiska związanego z futbolem, od początku była sceptycznie nastawiona do takiej formy wyrażania swoich poglądów i coraz głośniej powątpiewano w zasadność i skuteczność tej akcji. Kilka dni temu nastąpił pewien przełom w tej sprawie i w świat poszła informacja, że pierwszy klub oficjalnie rezygnuje z klękania przed meczem. – Jako grupa piłkarzy zadecydowaliśmy, że nie będziemy już klękać przed rozpoczęciem meczu. Zacznie się to już przy starciu z Barnsley. – czytamy w oficjalnym komunikacie wydanym przez klub występujący w Championship.
Czy za popularnymi „The Bees” pójdą inne angielskie kluby? Przekonamy się niebawem.
Źródło: twitter
- PRIME 17: Mistrz FEN zwyciężył w boksie! Bartnik wypunktował Normana Parke’a
- PRIME 17: Paweł Tyburski wygrał po emocjonującej walce wieczoru. Taazy z kolejną przegraną!
- PRIME 17: Muran zawiódł w Hooligan Style, ale rozbił Rashida
- PRIME 17: Marcin Wrzosek wrócił i wygrał! Wypunktował Rytę w boksie
- PRIME 17: Jóźwiak przegrał pierwszą walkę. Lukas znokautował Prezesa