Opublikowane 17 lutego 2021, 07:25
przez Dariusz Oles
0
0

W hicie 1/8 finału Champions League, FC Barcelona przegrała z PSG 1-4. Trzy bramki dla Francuzów zdobył Kylian Mbappe. Jedynego gola dla gospodarzy strzelił Lionel Messi, skutecznie egzekwując rzut karny.

Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze Ronalda Koemana, którzy wyszli na prowadzenie po bramce Lionela Messiego. Argentyńczyk wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul na Frankim De Jongu. Radość po golu nie trwała jednak długo, bo zaledwie 5. minut. Po akcji tercetu Layvin Kurzawa – Marco Verratti – Kylian Mbappe, piłkę w siatce umieścił ten ostatni.

W drugiej połowie 22-latek jeszcze dwukrotnie pokonał Marca-Andre ter Stegena kompletując hat-tricka. Gola dorzucił również Moise Kean. Włoch skutecznie wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego Leandro Paredesa

Zespół trenera Mauro Pochettino do ostatniego gwizdka sędziego zdołał utrzymać trzybramkową przewagę i teraz może spokojnie przygotowywać się do rewanżu, który zostanie rozegrany 10 marca na Parc des Princes

FC Barcelona – PSG 1-4 (1-1)

Źródło: własne