Niespodziewana porażka Bayernu! Lewandowski z honorowym trafieniem [WIDEO]

Opublikowane 20 lutego 2021, 18:10
przez Dariusz Oles
0
0

Eintracht Frankfurt wygrał z Bayernem Monachium 2-1, w meczu 22. kolejki niemieckiej Bundesligi. Honorową bramkę dla gości zdobył Robert Lewandowski. Dla Polaka był to gol nr 26 w obecnym sezonie.

Mecz od początku układał się po myśli gospodarzy, którzy w 12.minucie objęli prowadzenie po uderzeniu Daichi Kamady. Jeszcze w pierwszej połowie, dobrze dysponowany tego dnia Eintracht zaskoczył mistrza Niemiec po raz drugi. Wynik podwyższył Amin Younes w 31.minucie.

Druga połowa to dominacja Bayernu, który przez większość czasu nie schodził z połowy ekipy prowadzonej przez Adi Huttera. Bawarczycy pomimo kilku wyśmienitych okazji tylko raz pokonali Kevina Trappa. W 53.minucie podanie Leroya Sane wykorzystał Robert Lewandowski, który z pięciu metrów wpakował futbolówkę do bramki.

Kontaktowa bramka to wszystko, na co było stać monachijczyków, którzy ostatecznie musieli przełknąć gorycz porażki.

Jeżeli RB Lipsk jutro zgarnie komplet punktów, to przewaga Bayernu nad wiceliderem stopnieje do dwóch oczek.

Źródło: własne