Czwartek, 25 Kwietnia, 2024

Serie A: Ważna wygrana Atalanty, bramka Zielińskiego i zasłabnięcie Osimhena! [WIDEO]

Gol Zielińskiego
Opublikowane 21 lutego 2021, 21:03
przez Dariusz Oles
0
0

W meczu 23. kolejki włoskiej Serie A, doszło do ważnego starcia pomiędzy Atalantą  a SSC Napoli. Obie ekipy marzą o grze w przyszłorocznej Lidze Mistrzów, dlatego spotkanie w Bergamo było przysłowiowym “meczem o sześć punktów”.

Konfrontacja od samego początku przebiegła po myśli gospodarzy, którzy nie dali gościom szans na rozwinięcie skrzydeł. Mocno osłabione Napoli skupiło się na bronieniu dostępu do własnej bramki, co udawało się przez ponad  50. minut.

Pierwszy cios Atalanta zadała w 52. minucie, kiedy do siatki trafił Duvan Zapata. Drużyna prowadzona przez Gennaro Gattuso odpowiedziała sześć minut później, jednak piękny wolej Piotra Zielińskiego na niewiele się zdał.

Gospodarze szybko otrząsnęli się po niespodziewanej straci prowadzenia, i po kolejnym kwadransie wygrywali już 3-1. Gole w tym czasie strzelili Robin Gosens i Luis Muriel. Goses wpisał się na listę strzelców również w 76 minucie, kiedy to… skierował piłkę do własnej bramki.

Kontaktowa bramka nie pozwoliła rozpędzić się “Azzurrim”, którzy po raz czwarty skarceni zostali 180.sekund później. Bramkę pieczętującą wygraną Atalanty zdobył Cristian Gabriel Romero.

W końcówce meczu doszło do dramatycznie wyglądającej sytuacji. Przez nikogo nieatakowany Victor Osimhen upadł na murawę, po czym stracił przytomność. Napastnikowi Napoli udzielono pomocy na boisku, po czym odwieziono go karetką do szpitala. W międzyczasie Nigeryjczyk odzyskał przytomność i w tej chwili czuje się już lepiej, jednak i tak czekają go kompleksowe badania neurologiczne i kariologoczne.

Po tym zwycięstwie podopieczni Gian Piero Gasperiniego awansowali na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Napoli jest siódme.

Źródło: własne/twitter