przez Dariusz Oles
0
0
Jeden komentarz

Bayern Monachium wygrał wyjazdowe spotkanie z Lazio 4-1. Wypracowana zaliczka stawia monachijczyków w komfortowej sytuacje przed rewanżem, który odbędzie się 17 marca na Allianz Arena.

Mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów znakomicie rozpoczęli Bawarczycy, którzy za sprawą Roberta Lewandowskiego otworzyli wynik spotkania w 9.minucie. Polak wykorzystał katastrofalną pomyłkę Mateo Musacchio i po tym jak minął bramkarza, skierował futbolówkę do pustej bramki.

Dla Lewandowskiego była to bramka nr 72 w Champions League. 32-latek wyprzedził tym samym Raula i stał się trzecim najlepszym strzelcem, najbardziej prestiżowych rozgrywek na świecie.

Sytuacja z początkowych fragmentów gry mocno wpłynęła na gospodarzy, którzy nie potrafili odpowiedzieć dobrze dysponowanemu tego dnia Bayernowi. Ekipa Hansa Flicka była z kolei bezwzględna i po pierwszej połowie mogła cieszyć się z trzybramkowego prowadzenia. Bramki zdobyli Jamal Musiala i Leroy Sane.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, czyli katastrofą. Tym razem błąd popełnił Francesco Acerbi, który zaskoczył własnego bramkarza. 120.sekund później Lazio ponownie strzeliło gola, jednak tym razem piłka została posłana do właściwej bramki. Manuela Neuera pokonał Joaquin Correa i jak się później okazało, była to ostatnia bramka tego meczu.

Lazio – Bayern Monachium 1-4 (0-3)

Źródło: własne