Kasa, kasa, kasa – UEFA z kolejnym pomysłem na zwiększenie zysków!

UEFA
fot. screenshot YouTube
Opublikowane 26 lutego 2021, 09:03
przez Dariusz Oles
0
0
Brak komentarzy

To, że UEFA patrzy na piłkę nożną z perspektywy konta bankowego, wiadomo nie od dziś. Nie powinien więc dziwić kolejny pomysł organizacji z siedzibą w Nyonie. Europejska federacja coraz głośniej myśli o tym, by finał Ligi Mistrzów przenieść do USA.

Jak informuje „Daily Mail”, organizacja finału poza Europą planowana jest na 2025 rok w Nowym Jorku. Mecz o najcenniejsze europejskie trofeum miałby być rozegrany na stadionie MetLife w New Jersey. Obiekt pomieścić może 82 tysiące fanów. Spotkanie rozegrane byłoby o godzinie 15 (20:00 czasu europejskiego).

UEFA wyszła z założenia, że rynek amerykański może wygenerować jeszcze większy zysk, dlatego wszystko wskazuje na to, że władze skuszą się na to, by zawojować rynek za Wielką Wodą. 

Ktoś może zapytać, co z kibicami klubów, które miałby zagrać w takim finale? Cóż, UEFA dla pieniędzy jest w stanie poświęcić wszystko, co związane jest z europejską futbolową tradycją. Kibic to klient, a klient z grubym portfelem zawsze będzie przez władze mile widziany. 

Źródło: Daily Mail 

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments