Wtorek, 23 Kwietnia, 2024

Bayern Monachium godnie uczcił swoją rocznicę. Dwie bramki Lewandowskiego! [WIDEO]

Lewandowski
Opublikowane 27 lutego 2021, 17:44
przez Dariusz Oles
0
0

Bayern Monachium rozgromił 1.FC Köln 5-1 w meczu 23. kolejki niemieckiej Bundesligi. Monachijczycy potwierdzili rosnącą formę, umacniając się na pozycji lidera rozgrywek. Mistrz Niemiec tym meczem uczcił również 121 rocznicę powstania klubu.

Dominacja monachijczyków przez większą część meczu nie podlegała dyskusji. Już na przerwę podopieczni Hansa Flicka schodzili z dwubramkową zaliczką. Gole w pierwszej połowie strzelili Maxim Choupo-Moting i Robert Lewandowski

Początek drugiej odsłony nieoczekiwanie przyniósł chwilowe emocje, gdyż za sprawą Ellyesa Skhiriego goście zdobyli kontaktową bramkę. Niespodzianką pachniało jednak tylko kwadrans. Prowadzenie Bayernu podwyższył niezawodny Lewandowski, a w końcówce w rolę egzekutora wcielił się Serge Gnabry, który dwa razy posłał futbolówkę do siatki.

Bayern prowadzi w ligowej tabeli z przewagą pięciu punktów nad RB Lipsk. Wicelider jest jednak przed swoim meczem, które zostanie rozegrane wieczorem.

Źródło: własne