Opublikowane 27 lutego 2021, 18:25
przez Dariusz Oles
0
0

W meczu 26. kolejki angielskiej Premier League, Manchester City wygrał z West Hamem United 2-1. Zwycięstwo nad „Młotami” oznacza dwudziesty mecz z rzędu z kompletem punktów. Ostatni raz ekipa Pepa Guardioli straciła punkty w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, kiedy to zremisowała u siebie z… West Brmowich Albion.

O wygraną z londyńczykami nie przyszło jednak łatwo. Zespół Davida Moyesa przez cały mecz był wymagającym przeciwnikiem dla Manchesteru City, który przez większą część spotkania nie dał się zdominować.

W pierwszej połowie, po pół godzinie gry, na prowadzenie wyszli gospodarze po golu Rubena Diasa, jednak dwie minuty przed przerwą „Młoty” zasłużenie doprowadziły do wyrównania. Gola dla przyjezdnych strzelił Michail Anotonio po podaniu Jesse Lingarda.

Druga odsłona to zdecydowanie lepsza postawa lidera Premier League, jednak pomimo optycznej przewagi, klarownych sytuacji pod bramką Darrena Randolpha było jak na lekarstwo. Z pomocą ofensywnym zawodnikom w porę przyszedł obrońca John Stones, który w 66.minucie zdobył bramkę na wagę trzech punktów. Asystą w tej akcji popisał się Riyad Mehrez

Dzięki wygranej Manchester City umocnił się na pierwszej pozycji w ligowej tabeli. Ekipa z Etihad Stadium ma 13 punktów przewagi nad Manchesterem United i Leicester, które swoje mecze rozegrają w niedzielę.

Zespół prowadzony przez Pepa Guardiolę wygrał dwudziesty mecz z rzędu. Na passę „Obywateli” składają się mecze w Premier League, FA Cup, EFL Cup i Champions League.

Źródło: własne