Błachowicz o planie na walkę z Adesanyą – „Narzucić swój styl, wciągnąć w swoją grę. Jest rozpracowany”

0
Błachowicz o planie na walkę z Adesanyą -
Fot. Jan Błachowicz, Instagram

Do jednej z największych walk w historii polskiego MMA pozostał niecały tydzień. Już 6 marca Jan Błachowicz w pierwszej obronie pasa zmierzy się z Israelem Adsanyą.

Dla Polaka będzie to 36 starcie w karierze. Cieszyński Książę obecnie ma za sobą serię 4 wygranych, w tym 3 przed czasem. W ostatnim pojedynku zmierzył się z Dominickiem Reyesem i znokautował go w drugiej rundzie. Jak sam przyznał, spodziewał się, że starcie z Amerykaninem będzie trudniejsze.

Pojedynek z Adesanyą być może będzie największym wyzwaniem w karierze Błachowicza. Nigeryjczyk jest świetnym fighterem i nie przegrał żadnej z 20 walk.

W wywiadzie z portalem TVP Sport Cieszyński Książę zdradził, jaki jest plan na pojedynek – Na pewno narzucić swój styl walki, wciągnąć go w swoją grę. Ale tak jest zawsze.

Fighter zaznacza, że najbardziej będzie musiał uważać na opanowane do perfekcji kopnięcia, które Adesanya potrafi bardzo dobrze wyprowadzać z obu nóg i z dowolnej pozycji – Trzeba wyeliminować jego najlepszą broń, czyli kopnięcia, uderzenia z tych niestandardowych pozycji.

Zaadoptować organizm i głowę, umysł do jego szybkości, aby przyzwyczaić się jak najszybciej, żeby nie zostać zaskoczonym. Najlepiej byłoby klincz, obalić i wykonać pracę na ziemi, ale nie będzie to na pewno proste, bo widać, że potrafi wstać, widać, że dobrze broni obaleń – dodał.

Jest rozpracowany. Chłopaki naprawdę starali się robić to, co on, te jego kluczowe akcje. Wyłapywałem to na gardę, nie wchodziło, więc myślę, że będę na to gotowy – zapewnia Cieszyński Książę.

Źródło: TVP Sport

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie