Kolejni kadrowicze z bramkami w ligowych spotkaniach! [WIDEO]

Opublikowane 1 marca 2021, 08:05
przez Dariusz Oles
0
0

Po sobotnich popisach strzeleckich Roberta Lewandowskiego i Grzegorza Krychowiaka, kolejni reprezentanci Polski pokusili się o gole. Tym razem, w niedzielnych potyczkach, do siatki trafił Arkadiusz Milik i Tomasz Kędziora.

Arkadiusz Milik zdobył bramkę na wagę punktu w hicie kolejki francuskiej Ligue 1, w którym Olympique Marsylia podejmowała Olympique Lyon. Polak strzelił gola w 44.minucie, pewnie egzekwując rzut karny. Milik rozegrał całe spotkanie, które zakończyło się remisem 1-1. Dla 27-latka, który wrócił po kilkutygodniowej przerwie spowodowaną kontuzją, było to drugie trafienie w brawach nowego klubu. Marsylczycy zajmują siódme miejsce w ligowej tabeli, ze stratą dwóch punktów do miejsca dającego możliwość gry w Lidze Konferencji Europy.

Po dwuletniej przerwie gola strzelił Tomasz Kędziora. Obrońca Dynama Kijów uczynił to w meczu z FK Lwów. Były piłkarz Lecha Poznań pokonał bramkarza w 52.minucie dobijając strzał Ilji Zabarnyja. Kędziora przebywał na boisku od pierwszej do ostatniej minuty, a Dynamo ostatecznie wygrało to spotkanie 4-1, i umocniło się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. Wobec niespodziewanej porażki Szachtara Donieck, ekipa Mircei Lucescu ma cztery punkty przewagi nad odwiecznym rywalem.

Źródło: własne