Holandia: Pierwsi kibice pojawili się na stadionie! [WIDEO]

0
NEC Nijmegen
fot. screenshot YouTube

Kilkanaście dni temu, podczas meczu 25. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pojawili się fani! Spotkanie NEC Nijmegen z De Graafschap zobaczyło na żywo 1153 widzów (uprawnionych było 1500 osób), którzy przy okazji zostali poddani eksperymentowi (o tym pisaliśmy tutaj). Był to pierwszy mecz z udziałem publiczności po blisko pięciu miesiącach przerwy.

Fani zostali podzieleni na sześć sektorów. Każdy z nich poddany był większym bądź mniejszym restrykcjom sanitarnym. Na przykład kibice z jednego sektora musieli oglądać zmagania piłkarzy w maseczkach z zachowaniem 1,5 metra odległości, z kolei inna grupa mogła głośno dopingować bez jakichkolwiek konsekwencji.

Każdy kibic będący uczestnikiem tego wydarzenia musiał mieć zawieszoną na szyi plakietkę ze specjalnym chipem, który monitorował zachowanie na stadionie z dokładnością do 10 centymetrów. Dane z chipa wraz z pomeczowymi testami na koronawirusa posłużą do kolejnych badań związanych z uczestnictwem publiczności w wydarzeniach sportowych podczas pandemii.

Przed meczem każdy z kibiców musiał przejść dwa testy na COVID-19. Pierwszy z nich wykluczył z udziału dziesięć osób, drugi – przeprowadzony przed stadionem w dniu meczu – nie wykrył kolejnych pozytywnych przypadków. 

Źródło: telegraaf.nl

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie