Artur Sowiński o walce Don Kasjo vs. Norman Parkę. „Za Kasjuszem będą przemawiać…”

0
fot. Artur "Kornik" Sowiński

Na dzisiejszej gali FAME MMA 9 obecny był Artur Sowiński. Zawodnik KSW w swojej ostatniej walce na gali KSW 57 przegrał przez niejednogłośną decyzję sędziowską z Borysem Mańkowskim. W rozmowie z fansportu.pl „Kornik” zdradził, że już w czerwcu planuje powrócić do oktagonu.

Wojownik na co dzień trenujący w Silesian Cage Club wypowiedział się m.in. na temat swojej przyszłości, kolejnej walce Michała Sobiecha pod banderą MMA Familii, czy walce wieczoru gali FAME MMA 10, w której zmierzy się Norman Parke z Kasjuszem „Don Kasjo” Życiński.

Czy „Kornik” daje jakieś szanse Kasjuszowi w pojedynku z byłym zawodnikiem UFC? Przypomnijmy, że walka odbędzie się w formule bokserskiej.

„Daje szansę Kasjuszowi, bo jest to formuła boksu. Jakby to było MMA to wiadomo, że Parke by wygrał. Na korzyść Kasjusza przemawiają warunki fizyczne (…) nie wiem jak boksuje Parke, jest mańkutem. Przewalczyłem z nim 3 rundy, ale gdy tylko wchodziłem z nim w wymianę bokserską to on starał się obalać i bardzo dobrze mu to wychodziło. Tutaj tak typowo boksersko nie wiem jak będzie sobie radził. Ciężko mi powiedzieć, jak to będzie przebiegać. Biorąc pod uwagę lata spędzone na macie i ten treningowy reżim to Parke zjada Kasjusza na wstępie, wszyscy wiemy jak Kasjusz trenuje (…)”

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie