Mamed Khalidov typuje walkę Błachowicz vs. Adesanya: „Jedno wiemy na pewno, jeśli ktoś wchodzi w…”

0
Mamed Khalidov typuje walkę Błachowicz vs. Adesanya:
fot. Screenshot UFC / Mamed Khalidov / KSW

Zostały ostatnie godziny do walki Jana Błachowicza z niepokonanym Israelem Adesanyą. Będzie to największe wyzwanie w karierze Polaka, który będzie bronił swojego mistrzowskiego pasa w kategorii półciężkiej.

Gdzie oglądać UFC 259?

Gala UFC 259 odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę. „Cieszyński Książę” do klatki wejdzie w niedzielę około 6:00/6:30 rano czasu polskiego.

O walce Błachowicza z Adesanyą wypowiedział się Mamed Khalidov, mistrz KSW w kategorii średniej.

W rozmowie z Arturem Mazurem dla Sportowe Fakty WP powiedział:

Jedno wiemy na pewno: jeśli ktoś wchodzi w wymianę z Błachowiczem, to pada na deski. To jego największy atut. W wymianach czuje się dobrze, ma twardą głowę i mocne uderzenie. Ale tym razem to nie wystarczy. Wydaje mi się, że będzie musiał wyprzedzać ataki rywala, że będzie musiał uprzedzać jego ruch. Tak trzeba walczyć z szybkimi rywalami.” – zaznacza Mamed.

Zawodnik KSW skomentował również doskonałą pracę na nogach Nigeryjczyka i jego nieprzewidywalny styl.

Cała gra Adesanyi jest oparta na doskonałej pracy na nogach. Ale prawdą jest, że on przyjmuje kopnięcia. Takich uderzeń ze strony Błachowicza nie przyjmuje się tak po prostu. Wszyscy pamiętamy, jak wyglądały żebra Dominicka Reyesa po walce z Polakiem. Te uderzenia ważą o wiele więcej niż w wadze średniej. Miejmy nadzieję, że kilka takich kopnięć Adesanya przyjmie.

Ostatecznie Mamed wytypował jak może zakończyć się pojedynek Błachowicz vs. Adesanysa: – „Wydaje mi się, że Adesanya będzie chciał wypunktować Janka i przeciągnąć pojedynek do decyzji sędziów. Liczę, że Błachowicz do tego nie dopuści i go znokautuje. Mam nadzieję, że dojdzie do wymian w stójce. Jeśli tak się stanie, to na 90 procent walka zakończy się zwycięstwem Polaka przed czasem.” – zakończył Khalidov.

Kurs na wygraną Adesanyi to aktualnie – 1.52. Bukmacherzy w Nigeryjczyku widzą zwycięzcę walki wieczoru UFC 259. Na straconej pozycji jest Błachowicz, na którego wygranej możemy dorobić się niezłej sumki. Kurs na wygraną Polaka wynosi aż 2.53.

Wszystkie walki z UFC 259 obstawisz tutaj. Rejestracja zajmuje 30 sekund, a po otworzeniu konta dostaniesz bonus w postaci darmowego zakładu za 29 zł!

Źródło: Sportowe Fakty WP

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie