Bundesliga: Hat-trick Lewandowskiego w hicie kolejki! Przełamanie Piątka! [WIDEO]

Opublikowane 7 marca 2021, 08:53
przez Dariusz Oles
0
0

Bayern Monachium wygrał hitowe starcie z Borussią Dortmund 4-2. Mecz, który przez wielu uważany był za pojedynek supersnajperów, nie zawiódł. Erling Haaland zdobył dla swojej drużyny dwie bramki, jednak większy popis dał Robert Lewandowski, który ustrzelił hat-tricka! Swoje trafienie dorzucił również Krzysztof Piątek, a jego Hertha odniosła cenne zwycięstwo z Augsburgiem 2-1.

Bawarczycy bardzo słabo weszli w mecz, który był hitem 24. kolejki niemieckiej Bundesligi i po niespełna 10. minutach przegrywali z BVB 0-2. W 2 i 9. minucie do siatki gospodarzy trafił Erling Haaland

Po dwóch niespodziewanych ciosach ekipa Hansa Flicka jeszcze w pierwszej połowie wróciła do gry, dzięki znakomitej formie strzeleckiej Roberta Lewandowskiego. Polak w 26. minucie zdobył kontaktową bramkę, a tuż przed przerwą, pewnie egzekwując rzut karny, dał swojej drużynie wyrównanie.

Druga połowa została zdominowana przez Bayern, który praktycznie nie schodził z połowy gości. Przez większość czasu gry monachijczycy nie potrafili jednak znaleźć recepty na defensywę Borussii. Przełamanie nastąpiło jednak w samej końcówce. Najpierw gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Leon Goretzka (88. minuta), a chwilę później rywala dobił Lewandowski, zaliczając tym samym hat-tricka. ”Lewy” w obecnym sezonie zdobył już 31 bramek w meczach Bundesligi!

W innym meczu z udziałem Polaków Hertha Berlin pokonała Augsburg 2-1. W bramce gości stanął Rafał Gikiewicz, który dwukrotnie musiał wyjmować piłkę z siatki. 33-latek został pokonany przez Krzysztofa Piątka (62. minuta) i Dodiego Lukebakio (89. minuta).

Dzięki wygranej Hertha awansowała na 14. miejsce w ligowej tabeli, mając trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

Źródło: własne