Fortuna 1 Liga: Derby na remis. Cudowny gol Brazylijczyka! [WIDEO]

0
Ricardinho

Derby Łodzi były najważniejszym wydarzeniem 19. kolejki Fortuna 1. Ligi. Spotkanie ŁKS-u z Widzewem nie zawiodło, a sam mecz zakończył się remisem 2-2. Po ostatnim gwizdku większy niedosyt był po stronie piłkarzy RTS-u, którzy w drugiej połowie roztrwonili dwubramkowe prowadzenie.

Widzew swoją zaliczkę wypracował w pierwszej połowie, kiedy to w ciągu 120.sekund wyprowadził dwa ciosy. Gola otwierającego wynik strzelił w 26.minucie Krystian Nowak, a chwilę później rezultat podwyższył Michael Ameyaw.

Strata dwóch bramek nie podłamała gospodarzy, którzy z dużym animuszem rozpoczęli drugą odsłonę. Ekipa prowadzona przez Wojciecha Stawowego w 48.minucie złapała kontakt, dzięki trafieniu Pirulo. W dalszej części spotkania ŁKS przeprowadził szturm na bramkę, z którego przez dłuższy czas niewiele wynikało.

W końcówce meczu, gdy wydawało się, że Widzew zdobędzie cenne trzy punkty, gospodarze w końcu dopięli swego. W 85. minucie cudowną bramkę strzelił Ricardinho, który pojawił się na boisku minutę wcześniej. Brazylijczyk otrzymał podanie z prawej strony boiska, po czym, efektownymi norzycami ustalił wynik spotkania.

Podział punktów w derbach ostatecznie nie zadowoli żadnej z ekip. Walczący o bezpośredni awans ŁKS zajmuje trzecie miejsce w tabeli ze stratą dwóch punktów do drugiego Górnika Łęczna, z kolei Widzew, mający nadzieję na udział w barażach, jest dopiero dziesiąty.

Źródło: własne