Ogromna wypłata Jana Błachowicza! Wiemy, ile zarobił za walkę z Adesanyą na UFC 259

0
Ogromna wypłata Jana Błachowicza! Wiemy, ile zarobił za walkę z Adesanya
Fot. Jan Błachowicz, Facebook

Za Janem Błachowiczem kolejny ogromny sukces i kolejna duża wypłata. Wiemy, ile Cieszyński Książę zarobił na pojedynku z Israelem Adesanyą.

Polak w pierwszej obronie mistrzowskiego tytułu zmierzył się z Nigeryjczykiem, który króluje w kategorii średniej. Po pięciu emocjonujących rundach sędziowie jednogłośnie wskazali pewne zwycięstwo Błachowicza.

Adesanya to najgłośniejsze nazwisko w karierze Cieszyńskiego Księcia. Tak ważna wygrana może sprawić, że fighter w końcu zostanie prawdziwą gwiazdą UFC, przestanie być stawiany w roli underdoga, a za walki będzie zgarniał znacznie większe pieniądze.

Jak wiadomo, Polak za pojedynek z Dominickiem Reyesem, kiedy to zdobył pas UFC, zarobił około 270 tysięcy dolarów, czyli obecnie około 1 miliona i 40 tysięcy złotych. Tym razem gaża była jeszcze większa.

Przypomnijmy, że stawką pojedynku z Dominickiem Reyesem, do którego doszło we wrześniu 2020 roku był mistrzowski pas kategorii półciężkiej. Janek spełnił wtedy swoje największe marzenie i marzenie wszystkich fanów sportów walki w Polsce – został pierwszym Polskim mistrzem UFC w historii. Jeszcze żadnemu polskiemu zawodnikowi (chodzi o mężczyzn) nie udał się ten wyczyn!

Bonusy po UFC 259

Jak zawsze, bezpośrednio po swoich wydarzeniach, organizacja UFC przyznała bonusy pieniężne w wysokości 50.000 $ dla zawodników, którzy ubiegłej nocy zaprezentowali się najlepiej. Co ciekawe, tym razem dodatkową bonifikatą pieniężną nie został nagrodzony żaden z bohaterów karty głównej. Poniżej pełna lista nagrodzonych.

Walka wieczoru: Keneddy Nzechukwu vs. Carlos Ulberg

Występ wieczoru: Kai Kara-France

Występ wieczoru: Uros Medic

Zarobki Błachowicza za walkę z Adesanyą

Według nieoficjalnych ustaleń, jak podają zagraniczne portale, w tym Sports Daily, „Cieszyński Książę” zarobił 500 tysięcy dolarów za walkę + 40 tysięcy za tak zwany „fight week incentive pay”, czyli promocję firmy Reebok, która współpracuje z organizacją UFC.

Łącznie Błachowicz zarobił 540 tysięcy dolarów, czyli ponad 2 miliony i 86 tysięcy złotych!

Porównując to z jego wcześniejszą wypłatą za walkę z Reyesem, jest to prawie dwa razy więcej!

Większą wypłatę dostał rywal Polaka.

Israel Adesanya za walkę zgarnął aż 100 tysięcy dolarów więcej, czyli łącznie 640 tysięcy dolarów.

Na trzecim miejsce pod względem zarobków znalazła się Amanda Nunes. Mistrzyni dostała 350 tysięcy za pojedynek, 40 tysięcy za fight week incentive pay oraz bonus 100 tysięcy za poddanie rywalki w pierwszej rundzie i zwycięstwo przed czasem – łącznie 490 tys. dolarów.

Źródło: MMA Opinion / sposrtdaily.com

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie