Izu Ugonoh spotkał się z Adesanyą i zdradził, co o nim myśli – „Muszę przyznać, że…”

0
Izu Ugonoh spotkał się z Adesanyą i zdradził, co o nim myśli -
Fot. Izu Ugonoh i Israel Adesanya, Instagram

Izu Ugonoh, który na UFC 259 pojawił się w narożniku Jana Błachowicza, spotkał się z mistrzem kategorii średniej.

Na minionej gali w walce wieczoru Cieszyński Książę po raz pierwszy w karierze bronił mistrzowskiego pasa wagi półciężkiej. Polak zmierzył się z wielką gwiazdą UFC i z góry był skazywany na porażkę. Amerykańscy komentatorzy byli wyjątkowo stronniczy, a Dana White wyraźnie niezadowolony z wyniku pojedynku.

Jan Błachowicz ostatecznie po 5 rundach odniósł pewne zwycięstwo. Werdykt nie mógł być inny niż wygrana Polaka. Poniżej możesz znaleźć statystki z pojedynku. Cieszyński Książę trafił więcej ciosów, niż Adesanya wyprowadził, zaliczył kilka obaleń i przez ponad 7 minut kontrolował walkę w parterze.

Statystyki po walce – Błachowicz trafił więcej ciosów, niż Adesanya wyprowadził

Dla Israela Adesanyi była to pierwsza przegrana w formule MMA. Fighter zaskoczył nas tym, w jaki sposób przyjął porażkę. O Polaku wypowiadał się z wielkim szacunkiem. W trakcie wywiadu i konferencji po walce uśmiechał się i żartował. Nigeryjczyk nie próbował na gorąco tłumaczyć się z przegranej. Swoim zachowaniem zyskał duże uznanie ze strony kibiców, czy innych zawodników oraz osób ze świata sportów walki.

Po gali okazję na to, żeby porozmawiać z Adesanyą miał Izu Ugonoh, który był głównym sparingpartnerem Błachowicza. Pięściarz, który od niedawna walczy w MMA, pomagał rozpracowywać Nigeryjczyka.

„Wreszcie złapaliśmy sie z Izzym @stylebender

Musze przyznać, że jego postawa po przegranej walce zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie. Chłopak naprawdę wie, kim jest. Jest prawdziwym Mistrzem. Wciąż na swojej drodze do wielkości.” napisał na swoim Instagramie Ugonoh.

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie