niedziela, 19 września, 2021
Strona głównaPiłka NożnaKary więzienia dla chuliganów Widzewa Łódź oskarżonych o ustawki!

Kary więzienia dla chuliganów Widzewa Łódź oskarżonych o ustawki!

Grzywna oraz kary pozbawienia wolności – takie wyroki usłyszeli chuligani Widzewa Łódź, którzy oskarżeni byli o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i w ustawkach, podczas których śmierć poniosły trzy osoby. 

Sąd wobec oskarżonych wymierzył kary więzienia od 11 miesięcy do 2 lat w zawieszeniu na dwa i cztery lata. Chuligani w tym okresie nie będą mogli udzielać się w nieformalnych bądź formalnych strukturach kibicowskich, ale będą mogli wspierać swój klub, uczestnicząc w wydarzeniach sportowych. Dodatkowo oskarżeni będą musieli zapłacić 1,6 tysiąca złotych grzywny oraz uregulować koszty sądowe w kwocie 500 złotych. 

Sprawa dotyczyła wydarzeń które miały miejsce w latach 2001 – 2011. Podczas bójek śmierć poniosły trzy osoby, a kilka innych zostało ciężko rannych. Pierwszą ofiarą kibicowskich ustawek była śmierć jednego z fanów Widzewa, który podczas starcia z Lechem Poznań został ciężko ranny. Koledzy odwieźli poszkodowanego pod budynek pogotowia, po czym oddalili się z miejsca. Niestety mimo operacji mężczyzny nie udało się uratować. 

Kolejną ofiarą był 17-letni kibic Śląska Wrocław. Fanatycy z Wrocławia zostali niespodziewanie zaatakowani przez chuliganów w miejscowości Walichnowy. Ostatnią ofiarą kibicowskich porachunków był 24-latek uczestniczący w bójce w 2011 roku. Kiedy policja pojawiła się na miejscu zdarzenia, zastała jedynie ciężko rannego mężczyznę, który zmarł w wyniku obrażeń. 

Sędzia Grzegorz Gała wyrok uzasadnił w ten sposób – Jeśli wsadzimy oskarżonych do więzienia, to staną się oni męczennikami za wiarę w Widzew. Będą opiewani w pieśniach, wyjdą w glorii chwały. Młodzi ludzie będą ich chcieli naśladować. 

Sędzia dodał również, że oskarżeni powinni w tej chwili przewartościować swoje życie i zastanowić się, czy pomimo upływu lat dalej warto brać udział w ustawkach, czy lepiej poświęcić się rodzinie i pracy.

Wyrok nie jest prawomocny. 

Źródło: onet.pl

- Advertisement -
0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie

Najnowsze

0
Co o tym myślisz? skomentuj!x
()
x