poniedziałek, 26 lipca, 2021
Strona głównaFame MMAKSW zablokuje walkę Normana Parke!? - "To jest nasz zawodnik, jeżeli ktoś...

KSW zablokuje walkę Normana Parke!? – „To jest nasz zawodnik, jeżeli ktoś będzie chciał przycwaniakować…”

Norman Parke, który obecnie jest związany z organizacją KSW, na kolejnej gali FAME MMA w walce wieczoru miał zmierzyć się z Don Kasjo.

Pojedynek odbędzie się w formule bokserskiej i jak poinformowali włodarze, przynajmniej main event musi odbyć się poza granicami kraju, ze względu na obowiązującą umowę Stormina z KSW. Martin Lewandowski, który jest jednym z szefów tej federacji, w rozmowie z portalem inthecage.pl próbował zapewnić, że nic mu na ten temat nie wiadomo.

Lewandowski przyznał, że Parke to problematyczny zawodnik. Pomiędzy fighterem a szefem organizacji nie układa się najlepiej. W grudniu 2020 roku Stormin nazwał Lewandowskiego „dzi**ą” za to, że ten nie dotrzymał obietnicy i nie wypłacił pieniędzy, które oferował za walkę z Mateuszem Gamrotem.

Parke, który wciąż pozostaje zawodnikiem KSW, w jednym z wywiadów przyznał, że skoro nie jest mistrzem i nie musi bronić pasa, organizacja dała mu możliwość zarobienia pieniędzy w innej federacji. Krzysztof Rozpara w rozmowie z portalem Super Express, przyznał jednak, że z powodu obowiązującego kontraktu Normana Parke, pojedynek będzie musiał odbyć się poza granicami kraju.

– Cieszę się, że udało nam się dojść do porozumienia z Normanem i jego menadżerem. Ta walka nie może się odbyć na terytorium Polski, ze względu na zobowiązania kontraktowe Normana. Starcie to odbędzie się poza krajem, aby z tymi ograniczeniami być w zgodzie – powiedział Rozpara.

Norman Parke chcąc zarobić większą kwotę, postanowił wystąpić na gali FAME MMA 10. W wywiadach zapewniał, że dogadał się z KSW i dostał pozwolenie na to, by zawalczyć z Życińskim. Co innego jednak twierdzi Lewandowski:

„Pierwszy raz słyszę… to pokazuje jak szanuję inni promotorzy ustalenia w innych federacjach. Z tymi poważnymi organizacjami, jak FEN i Babilon już po latach różnych dziwnych prób mam wrażenie, że mam to za sobą, jak widać inni muszą się wiele nauczyć…”

„Norman ma kontrakt z KSW na walki w MMA. My mamy pierwszeństwo do ustalania i decydowania jego walk. Ma zaproponowaną walkę na maj. Miał dwóch przeciwników, jeden się skontuzjował. Ma drugiego przeciwnika…”

– „Do momentu, kiedy ma kontrakt, ja uważam, że to jest nasz zawodnik, jeżeli on albo ktoś inny będzie chciał przycwaniakować, no to już odpowiedni prawnicy będą rozmawiać” – powiedział jeden z włodarzy KSW.

„On nie może sobie przyjmować innych zobowiązań, nawet jak one dotyczą nie MMA. Walka w formule bokserskiej może spowodować, że wypadnie nam z rozpiski (…) nie wyobrażam sobie, że on walczy w Polsce, a miesiąc, czy półtorej później on jest u nas (…) Będziemy go pociągać do odpowiedzialności, jest to złamanie kontraktu. Nie widzę powodów, żeby tego nie robić.”

– „Nie mam siły już naprawdę na tego gościa, więc teraz tylko to jest kwestia wywiązania się z kontraktów” – Lewandowski dodał, że nie wyobraża sobie Normana Parke walczącego w innej organizacji, gdyż KSW ma plany wobec niego, w związku z czym złamie postanowienia kontraktu, nieważne czy pojedynek będzie w formule MMA, czy bokserskiej.

Co ciekawe bonusem dla zwycięzcy walki wieczoru będzie… kilogramowa sztabka złota o wartości 100 tysięcy złotych!

Źródło: inthecage.pl

YouTube video
- Advertisement -
0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie

Najnowsze

0
Co o tym myślisz? skomentuj!x
()
x